24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 18 Ağustos 2017 15:29

SAMOS’UN SELAMINI GETİRDİLER

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

SAMOS’UN SELAMINI GETİRDİLER

Didim Halkoyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (DAHOT) 11-14 Ağustos tarihleri arasında Yunanistan’ın Samos Adasında yapılan  Şarap Festivaline Türkiye’yi temsilen kardeş ekip olarak davet ve 4  gün süren festival boyunca DAHOT ekibini çeşitli yörelerden gösteriler sunmuşlar ve festivalin bitiminden sonra geçtiğimiz gün Didim’e  geri döndüler.

DAHOT ekibi Didim’den yola çıkarken Didim Kaymakamı İskender Yönden ve Belediye Başkanı Deniz Atabay tarafında çeşitli hediyeler götürmüşler  ve i  Samos Parlamento Binasında Adanın Belediye Başkanı Mixalis Atenopoynos'u makamında bu hediyeleri teslim etmişlerdi.

Samos yöneticileri de DAHOT ekibiyle birlikte  Kaymakam ve Belediye Başkanına iletilmek üzere çeşitli hediyeler gönderdiler.

Didim’e gelen ekip festivalin yorgunluğunu attıktan sonra dün Kaymakam İskender Yönden’i ve Belediye Başkanı Deniz Atabay’ı ziyaret eden Başkan İlyas Aydur ve yönetim kurulu üyeleri hediyeleri ve Samos halkının selamlarını ilettiler.

Kaymakam İskender Yönden turizm ya da iş amaçlı dış ülkelere yapılan seyahatlerin ufuk açtığını her ülkeden mutlak bir anı yaşanması gerektiğini ve mümkünse bir de hediye alınmasını tavsiye etti. Kendisinin yaptığı seyahatlerden mutlaka güzel bir anı ve hatıra bir eşya alarak döndüğünü söyledi. Ekibin Yunanistan’a ülkemizi başarıyla temsil etmesinden dolayı kendilerine teşekkür de eden Yönden başarılarının devamını diledi.

DAHOT ekibi daha sonra Belediye Başkanı Deniz Atabay’a  verilmek üzere kendilerine  teslim edilen hediyeleri başkana makamında teslim ettiler.

 

Burada kendilerine gösterilen sıcak ilgiden bahseden ekip sergiledikleri  performansların Yunanistan’da büyük beğeni aldığını en belirttiler ve Samos ekbinin bir aksaklık olmaz ise 29 Ağustos 2 Eyll arasında yapılacak olan Uluslararası Halk Dansları Festivali hakkında da bilgiler verdi. 1 Eylül Barış şenlikleri kapsamında DAHOT olarak züerlerine düşen her görevi yapacaklarını da belirttiler.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü