19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 21 Ağustos 2017 15:37

TÜM EMEKLİLER SENDİKASI, YOLA ÇIKTI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

TÜM EMEKLİLER SENDİKASI, YOLA ÇIKTI

Yıllarca alınterlerini dökerek zor da olsa emekli olan her kesimden emekli,emek ve demokrasi mücadelesini her türlü engele karşın sürdürüyor.

Didim'de tüm emeklileri "ortak bir mücadele" içerisinde buluşturmak için yola çıkan Tüm Emekliler Sendikası Didim Şubeleşme Koordinasyonu Temsilcileri basına bir açıklama yaptılar.

Nagi Meriç ve Erdem Özden imzasıyla yapılan açıklama şöyle;

"Bizler yıllarca ülkemize, halkımıza hizmet ettik. Bugün,kıt kanaat imkanlarla geçinmeye çalışıyoruz. Yıllar önce kurduğumuz sendikalarımız yok sayıldı. Ancak biz yılmıyoruz.

Yıllardır hep söyleyegeldiğimiz işçi, memur, sözleşmeli ya da diğer tüm kesimlerle birlikte haklarımızı savunacağımız, yaşlılığımızda birbirimize dayanak oluşturacağımız sendikamızı yeni bir mücadele ruhu ile oluşturarak sürdüreceğiz.

Bugün herşeyden daha çok ihtiyaç duyduğumuz, adalet,demokrasi,barış ve insanca bir emeklilik yaşamı herkes için vazgeçilmezdir.

Bir gecede kendilerine 20 bin lira gibi bizim çoğumuzun yılda aldığından fazla bir miktarı bayram primi olarak alanlar, yıllarca yokluk içinde yaşayan emeklileri anlamalarını beklemiyoruz. Bu nedenle kendi mücadelemizi kendimiz, emeklilerin dinamik örgütlenmeleri ile sürdürmeye kararlıyız.

17 Ocak 2017'de emeklilerin sendikalarının önünde engel olmadığını Danıştay'ın verdiği kararla perçinleştirmesinden sonra iktidardan emekli sendikalarının  önündeki  engellemelerin derhal kaldırılmasın istiyoruz.

İşçisi,çiftçisi,memuru tüm emekliler olarak ortak mücadelemizi büyütmeye bir emekli kenti olan Didim'de emeklilerin insanca yaşayabileceğimiz yaşam alanlarını birlikte üretmeye çağırıyoruz.

Tüm Emekliler Sendikası, adalet ve demokrasi, emek, barış için yeni bir yola çıkmıştır. Tüm emeklilerimizi, kolkola,omuz omuza olmaya çağırıyoruz. Hepimize kolay gelsin.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü