23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 21 Ağustos 2017 15:37

DİDİM YAZARLAR FESTVALİ'NİN SEMBOL İSMİNDEN KÖTÜ HABER

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM YAZARLAR FESTVALİ'NİN SEMBOL İSMİNDEN KÖTÜ HABER

Didim'de her yıl geleneksel olarak sürdürülen 'Altınkum Yazarlar Festivali'nin sembol isimlerinden Muzaffer İzgü'nün karaciğer kanseri olduğu ortaya çıktı. Muzaffer İzgü, doktorların önerdiği kemoterapi tedavisini kabul etmedi ve "Son günlerimi evimde geçirmek istiyorum" dedi. 84 yaşındaki Muzaffer İzgü'nün eşi Günsel İzgü 2016 yılında yaşamını yitirmişti. Sevilen yazar da o tarihten bu yana kendini evine kapatmıştı. İzgü, bu sene 1-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen yazarlar festivaline hastalığı yüzünden gelemedi ama imzalı kaşesini gönderdi. Yakın dostu festivalin organizatörü Hayri Kandemir, Muzaffer İzgü'nün yerine onun kitaplarını imzaladı.
Türkiye'nin en çok okunan gülmece, genç ve çocuk kitapları yazarlarından olan Muzaffer İzgü, 107 kitap ve 200'e yakın radyo oyunu yazdı. Sevenleri, Muzaffer izgü için sosyal medyada yüzlerce mesaj yayınladı. İzmirli gazeteci-tarihçi yazar Yaşar Aksoy'un anlamlı mesajı çok sayıda beğeni aldı.

İşte o mesaj:

"Sevgili Muzaffer İzgü abi, Türk çocuklarının eşsiz sevgilisi, usta yazarımız ve çok babacan dostumuz olarak bil ki, seni çok seven milyonlar senin için dua ediyorlar. Sen bize hep babalık yaptın, hep elimizden tuttun. Edebiyat dünyasında ve İzmir'de bir çok haris ve vampir kalem "ortam diktası" kurmuşlar iken, sen çevrendeki yazarlara, edebiyatçılara, edebiyat ve Türkçe öğretmenlerine hep yardım ettin, dostluğunu esirgemedin. Senin kadar aile çevrelerinde sevilen bir başka yazar görmedim ben. 1970'li yılların Demokrat İzmir gazetesinde başlayan dostluğumuz bugünlere kadar kesintisiz sürdü. "Ege Sevgisi" kitabımı dosya olarak elimden kapıp götürüp Bilgi Yayınevi'nde yayınlattığını nasıl unuturum? "Muzaffer Dede sayfalarını" nasıl unuturum?.2012 yılında TÜYAP İzmir Kitap Fuarı'nın "Onur Yazarı" seçildiğimde, panelde yaptığın konuşmayı nasıl unuturum? Ne olur, çok acı çekme sevgili babamız. Ne olur, bizi hemen bırakıp gitme. Dualarımız seninle."

 

 

 

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü