22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 21 Ağustos 2017 15:39

YÖNDEN’in YENİ GÖREV YERİ KESTEL

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

YÖNDEN’in YENİ GÖREV YERİ KESTEL

İçişleri Bakanlığı son atama kararnamesine göre Aydın'ın Didim, Sultanhisar ve Yenipazar ilçelerine yeni kaymakam atandı. Başka illerde görevlendirilen 2 vali yardımcısının yerine de 3 yeni isim gelirken, Bozdoğan Kaymakamlığı'na ise atama yapılmadı.

 

İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Jandarma Genel Komutanlığı, mülki idare amirleri, emniyet müdürleri atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Atama kararlarına göre 300 mülki idare amiri ve 22 emniyet müdürü yer değiştirdi.

20 Ağustos 2017 tarihli ve 30160 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan yaz dönemi  mülki mirler genelgesinde Didim Kaymakamı İskender Yönden’in yeni görev yerinin 1. derece kadrolu Bursa Kestel Kaymakamlığı olduğu öğrenildi.

Didim’de 3 yıldır görev yapan Kaymakam İskender Yönden’in yerine ise Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz getirildi.

3 Eylül 2014’te Hatay’ın Erzin İlçesi’nden Didim’e atanan ve 3 yıldır Didim’de görev yapan Kaymakam İskender Yönden, Didim’de görev yaptığı süre içinde sevilen ve halkla  samimi diyaloglar kurması ile tanınıyordu.

Kaymakam Yönden’in hafta içinde bazı veda ziyaretlerinin ardından Bayram sonrasına kadar Didim’de kalacağı tahmin ediliyor.

İçişleri Bakanlığı atama kararnamesine göre, Kestel Kaymakamlığı'na atanan Didim Kaymakamı İskender Yönden’in yerine Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Bartın Valiliği Hukuk Müşavirliği'ne atanan Sultanhisar Kaymakamı Suat Demirci'nin yerine Gördes Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin ve Bozdoğan Kaymakamı Mustafa İkbal Ekşi’nin vekalet ettiği Yenipazar Kaymakamlığı'na Şirvan Kaymakamı Haktan Gökçekuyu atandı. Çelikhan Kaymakamlığı'na Bozdoğan Kaymakamı Mustafa İkbal Ekşi atandı.

Kararnameye göre Aydın Vali Yardımcısı Alper Faruk Güngör, İzmir Dikili Kaymakamlığı'na ve Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Yıldız, İzmir Vali Yardımcılığı'na atandı. Kastamonu Vali Yardımcısı Şefik Aydın, Balıkesir Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz ve İstanbul Büyükçekmece Kaymakamı Mustafa Hulusi Arat da Aydın'a vali yardımcısı olarak atanan isimler oldu.

MEHMET TÜRKÖZ KİMDİR

14 Eylül 1971 tarihinde Denizli’nin Çal ilçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu Bekilli ilçesinde, Lise öğrenimini İzmir'de tamamladı. 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Adalet Yüksek Okulundan, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Devlet Memurluğuna Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü’nde Bütçe Uzman Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra Sosyal Sigortalar Kurumu Sigorta Teftiş Kurulu’nda Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştı. 1998 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Denizli Kaymakam adayı olarak mesleğe başladı. Uşak’nın Karahallı, Kütahya’nın Dumlupınar ve Konya’nın Güneysınır ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. İngiltere'nin Nothingham Üniversitesinde İngilizce Dil Eğitimi alıp Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamladı.

Giresun’un Güce Kaymakamlığı, Bitlis’in Hizan Kaymakamlığı, Bitlis Vali Yardımcılığı, Balıkesir’in Kepsut Kaymakamlığı, Kastamonu’nun Tosya Kaymakamlığı ve Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

20 Ağustos 2017 tarihli ve 30160 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İçişleri Bakanlığı "Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi" ile Didim Kaymakamlığı’na atanan Mehmet Türköz, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü