19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 22 Ağustos 2017 15:51

Uyarmıştık Liman Yolu'nda feci kaza!

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Uyarmıştık

Liman Yolu'nda feci kaza!

Didim’de Adnan Menderes Bulvarı ile Karakuyu Caddesi'nin kesiştiği kavşakta feci bir kaza yaşandı. Böylece Liman Yolu olarak bilinen caddede trafik sinyalizasyon sistemi bulunmadığı için sık yaşanan kazalara bir yenisi daha eklendi. Önceki gece saat 01.45'te meydana gelen kazada hurdaya dönen araçtan içinde bulunan 3 kişinin sağ olarak çıkması mucize olarak nitelendirildi.

Kaza şöyle meydana geldi: Uğur Bayır yönetimindeki 44 FE 372 plakalı özel otomobil 120 kilometre hızla 50 kilometre hız sınırı bulunan kavşağa girince virajı alamadı. Önce, "Bu yol Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmıştır. İyi yolculuklar dileriz" yazılı tabelaya çarptı. Hızını alamayan araç durmadı ve bu defa tabelanın yanında bulunan ağaca çarparak takla atmaya başladı. Gürültüye uyanan Çamlık Mahallesi sakinleri hemen kaza yerine koşarak ön koltukta oturan Uğur Bayır (37) ile Berna Bayır'ı (33) otomobilden çıkardı. Ancak arka koltukta oturan Gülşah Çiftehan (35) sıkışmıştı. Sağlık ekipleri, trafik polisleri ve itfaiye görevlileri kısa süre içerisinde kaza yerine gelerek, Gülşah Çiftehan'ı araçtan çıkardılar. Yaralılar, ilk müdahale yapıldıktan sonra Didim Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındılar.

SÜRÜCÜ ALKOLLÜ ÇIKTI
Sürücü Uğur Bayır'ın kullandığı aracın bir arkadaşına ait olduğu ve emanet olarak aldığı öğrenildi. Düzenlenen trafik tutanağında 0.65 promil alkollü olduğu öğrenilen Uğur Bayır, aşırı hızla araç kullanmaktan da kusurlu bulundu.

İSYAN ETTİLER
Bu kaza üzerine büyük gürültüyle yataklarından sıçrayarak uyanan semt sakinleri, bir kez daha isyanlarını dile getirerek, "Yetkilileri uyarıyoruz. Bu kavşağa trafik lambası takılsın. Gerekli uyarı levhaları konsun. Yoksa yola oturup trafiği keserek, eylem yapacağız" dediler. Haber: Ergun Korkmaz

Mavi Didim Gazetesi'nin, trafik lambası takılması konusunda uyarı haberleri yaptığı kavşakta meydana gelen kazalar semt sakinlerini de isyan ettirdi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü