24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 22 Ağustos 2017 15:52

Cemevi Bahçesi’nde yaz konserleri devam ediyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Kenan Coşkun Didim Cemevi Bahçesi'nde sahne alacak

Cemevi Bahçesi’nde yaz konserleri devam ediyor

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneği 2017 Gençlik Festivali Yaz Konserleri'nin üçüncüsü 25 Ağustos Cuma günü yapılacak. Didim Cemevi Bahçesi'nde gerçekleşecek olan konserde Kenan Coşkun sahne alacak. Saat 20.30'da başlayacak olan halka açık konserin sponsorları Elit Emlak ve 58 Divriği Zeynep Emlak.

KENAN COŞKUN KİMDİR

1983 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Türk Halk Müziği sanatçısı Kenan Coşkun 2001 senesinde Arif Sağ Müzik Merkezi’nde bağlama ve şan eğitimi aldı. Yurtiçi ve Yurt dışında bir çok konser vermiş olan sanatçı türküleri özgün olarak seslendirmeye devam etmekte ve otantik yapısını bozmadan ustaca seslendirmekte. Kenan Coşkun Arama Yar isimli ilk albümü ile müzik severlerin gönlünü fethetti. Kenan Coşkun aslen Erzurumlu'dur.

DOSTLUK VE DAYANIŞMA

Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan'ın verdiği bilgiye göre, bu konserler, yaz gecelerini serinletmeyi ve dostluk ve dayanışmayı daha da canlı hale getirmeyi amaçlıyor.

Bilindiği gibi Didim Cemevi yönetimi eğitim gören üniversite öğrencilerine burs verme kararı almıştı. Yaz konserlerinden elde edilen gelir de bu fona aktarılıyor. Geçtiğimiz eğitim yılı boyunca 150 TL’lik burs ücreti 50'ye yakın öğrencinin hesabına düzenli olarak yatırıldı.

 

Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan “Burs alan öğrencilerin isimlerini yöneticiler ve aileleri dışında kimse bilmiyor. Bizimle öğrenci arasında kalıyor. Önümüzdeki Eğitim-Öğretim Yılı başında da yine ihtiyacı olduğunu tespit ettiğimiz ilkokul öğrencilerine giyim yardımı yapacağız. Geçtiğimiz yıl anlaştığımız bir mağazaya giden öğrenciler buradan okul kıyafetlerini aldılar. Biz yapılan yardımların gizli kalmasını istiyoruz. Ayrıca 'İlimden ve bilimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır'. Bizler de bu ilkelere dayanarak bu çalışmaya karar verdik. Eğitime Destek Kampanyası kapsamında yapılan çalışmaları 6 aylık ve yıllık toplantılarımızda üyelerimize anlatıyoruz. Bu sene daha çok öğrenciye burs verme ve miktarı da biraz daha artırmayı hedefledik. Sponsorlarımıza ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü