19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 22 Ağustos 2017 15:53

İSTANBULLULAR DİDİM’İ SEYREDİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

İSTANBULLULAR DİDİM’İ SEYREDİYOR

Günde ortalama 600 bin, bayramda 1 milyon yolcunun seyahat ettiği; İDO'ya ait 53 gemide, 1000 üzerinde ekranda gösterilen "Ayın cennet köşesi Didim"

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) da yolculuk eden herkes  53  yolcu gemisinde yaklaşık 1000 tv ekranında  Didim’i seyrediyor. Bayramda 1 milyon olacağı tahmin edilen yolcularda    Ayın Cenneti Köşesi Olarak Didim'n görüntüleriyle yolculuk yapacaklar.

Didim'in ören yerleri, doğal güzellikleri ve denizinin tanıtıldığı 40 saniyelik 2 farklı video ile “Bu Yaz Hepiniz Davetlisiniz”  çıngılıyla 40'ar saniyelik periyotlarla tanıtımı yapılacak olan Didim’le ilgili dron  çekimlerinin de Didim tanıtım filmi her 15'er dakikalık performansla yayınlanarak günde ortalama 100 kez gösteriliyor.

İstanbul'un önemli ulaşım aracı olan İDO,  Bursa,   Bandırma Yalova, Marmara,  Avşa,  Adalar hattı ve Anadolu Yakası Avrupa yakası arasında 13 hatta binlerce yolcu taşıyor, Kurban Bayramına kadar devam edecek seferlerde ortalama 30 bin yolcu taşıyan şirketin tüm araçlarında yolculuk eden normal günlerde 600 bin yolcu kapasiteli gemilerde 24 saat boyunca Didim’in gösterilmesi ve kurban bayramında yaklaşık 1 milyon insana ulaşılması beklenen kapasitesi ile İstanbullların tamamın ayakını Didim’i seyretmiş ve Didim hakkında bilgi sahibi olmuş olacak.

Didim Belediyesi ve Turizm Altapı Hizmet Birliği bu yöntemi  daha öncede kullanmış Vegan Festivali öncesi yine İDO araçlarından Vegan Fest’in tanıtım filmleri gösterilmiş ve dolayısıyla bir çok insanın dikkati Didim’e çekilmişti. Binlerde insanın şehir dışından gelerek festivale katılmasına neden olan tanıtım filmlerinin bu yıl yaşanan krize de çözüm olması bekleniyor.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü