17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 23 Ağustos 2017 10:31

1 EYLÜL’DE LEROS’TAN MİSAFİRLERİMİZ GELECEK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

1 EYLÜL’DE LEROS’TAN MİSAFİRLERİMİZ GELECEK

Didim Belediye Meclisi  Üyesi Sinan Ceyhan Barış Şenlikleri öncesi  Kardeş Kent  Leros Adasına  bir ziyaret gerçekleştirerek  yapılacak şenliklere Leros halkını davet etti.

Ceyhan adaya yaptığı ziyarette Leros Belediye başknaı Mixalis E. Kolias’i davet etti.

Ceylan ziyaretle ilgli olarak yaptığı açıklamada ; “Her  sene olduğu gibi bu yıl da 1 Eylül Dünya Barış gününü tüm halkımızla büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Leros Belediye Meclisine ve Belediye başkanına bir sunum yaparak Belediye Başkanımız Deniz Atabay ‘ın kendilerini açılışa davet ettiğini ve aynı heykeli Leros’ a da hediye etmek istediğini ilettim. Leros Belediye Başkanı Mixalis E. Kolias Bu davetimizi büyük bir memnuniyetle kabul ederek açılışa bir heyet ile katılacağını söyledi.

Aytepe ‘de bulunan park alanında Türk ve Yunan Barışını simgeleyen , Ege denizinin bir Barış Denizi olması ümidiyle  görkemli bir heykelin  kardeş Belediyemiz Leros ‘tan katılacak Belediye başkanı ve beraberindeki misafirlerlerle birlikte açılışını gerçekleştireceğiz…” dedi.

Sinan Ceyhan Didim’de Aytepe’de Barış Parkına  yerleştirilen ve 1 Eylül günü açılışı yapılacak olan heykelin ikizinin Leros  adasında konulacağı yeri de inceledi.

 

Ceyhan  ku konu hakkında da şu açıklamayı yaptı; “Kendilerine armağan edeceğimiz heykelin nereye yerleştirileceği konusunda alanda inceleme yaparak fikir alışverişinde bulunduk. Leros Belediyesinin bana verdiği plaket ile ve benim de kendilerine tıbbi ve aromatik bitkiler üretimi yaptığımız ürünlerden , zeytinyağından ve seramik atölyemizin ürettiği hediyelik eşyalardan kendilerine takdim ederek toplantıdan ayrıldım.”

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü