22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 25 Ağustos 2017 15:28

PARA OLMASA DA OLUR YÜREK OLSUN YETER

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

PARA OLMASA DA OLUR

YÜREK OLSUN YETER

Mavişehirde 5 kafadar çocuk yaz tatilinde bir engelliye tekerlekli sandalye almayı kafaya koymuş ve yaşadıkları sokakta yaptıkları el işi bileklik, takı, toka benzeri eşyaları satmaya başlamışlar.

Yaz boyunca kimi zaman eğlencelerinden oyunlarından vazgeçip kurdukları tezgahta bu eşyaları satmaya başlamışlar ve bu işlerini de duyurmak için bir de afiş asmışlar. Site sakinleri ve gelen misafirler, çocukların bu duyarlılıklarına karşılık vermiş ve bağış olarak bu emeklerini satın almışlar.

Mavişehir Mahallesi Gümüşkum Mevkii Zümrüt Derya Sahil Sitesi Sakinlerinin Gönüllü Çocukları Melis Durmuş, Selin Karabulut, Yağmur Gün, Zeynep Naz Akgün ve Oğulcan Akgün kendi el emekleri olan takı, toka... gibi elişi ürünlerini satarak elde etmiş oldukları gelir ile bir adet manuel sandalye almışlar ve bu sandalyeyi ihtiyacı olan bir engelliye verilmesi için Didim Yöresi Engelliler Derneğine bağışlamışlar,.

 

DİYED başknaı Bedri Altıntaş çocukların bu davramışından .ok etkilendikleri belirterek bu güne kadar derneğimize yapılan anlamlı bağışlardan birisi de bu çocuklarımızı yaptığı bağıştı. Bu  anlamlı bağışları, emekleri ve duyarlılıkları için DİYED olarak çocuklarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü