20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 29 Ağustos 2017 14:17

ZAFER BAYRAMI BASIN AÇIKLAMASI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ZAFER BAYRAMI BASIN AÇIKLAMASI

30 Ağustos zaferimizin 95. yıldönümünde,  Türkiye Cumhuriyeti’ni devrimle kuran halkımıza ve ordumuza, ‘kutlu olsun’ dileklerimizi iletiyor, ülkemizin bağımsızlığı için canlarını feda eden şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Batılı emperyalist, oryantalist tarihçiler tarafından ısrarla ‘Türk-Yunan Savaşı’ olarak takdim edilen Kurtuluş Savaş’ımız için, Atatürk’ün Hâkimiyet-i Milliye gazetesinde verdiği yanıt ‘Yunan ordusu emperyalizmin üzerimize sürdüğü son ordudur.’ Tespitinin altında yatan gerçek, anti-emperyalist bilinçtir. 30 Ağustos zaferi, askeri planda Atatürk’e özgü kurmay bilincinin halkı örgütleyen anlayışından çıkan bir kahramanlık destanıdır. 26 Ağustos’ta başlayan ve 9 Eylül’de emperyalizmin İzmir’de denize döküldüğü yerde biten bağımsızlık savaşımızdan günümüze kalan miras ise emperyalizmin denize dökülmesinin zorunluluğudur.

Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde bir kez daha Amerikan emperyalizminin üzerimize sürdüğü darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı.

Bu darbe girişimi de esas olarak Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki Kemalist yurtseverler tarafından bertaraf edilmiştir. Buna rağmen bugün iktidar tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri hedef alınmaktadır. Bugün kapatılması gereken askeri okullar değil,  ABD üsleridir. Ordu düşmanlığı yaparak, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait kurumlara Osmanlı isimleri vererek ülke yönetilemez. Bu gerçek de kendisini iktidara kabul ettirecektir.

30 Ağustos, İstiklal Savaşımızın Zafer Bayramıdır.
30 Ağustos, Türk Ordusunun bayramıdır.

Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın anlam ve önemi çok farklıdır.

Atlantik sisteminden – Avrasya’ya

Bölünmeden – Birleşmeye,

Borçlanmadan – Üretime,

Komşularla husumetten – komşularla işbirliğine gitmek zorundayız.

95 Yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde

Dünyada ilk defa emperyalizmi yenen, bağımsızlığını kazanan millet, Türk milletidir. Bugün de Vatan savaşında, ABD ve AB emperyalizminin kara gücü olduğunu iddia eden terör örgütleri PKK, IŞİD, FETO çetelerini  ve yerli işbirlikçilerini bir kere daha yenerek, Milli Demokratik Devrimimizi tamamlayacağız.

95 yıl önce, Mustafa Kemal’in Askerleri Yenilmedi!

Bu günde yenilmeyecek!Vatan Partisi Didim İlçe Başkanı

 

Bülent Boyer
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü