20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 29 Ağustos 2017 14:18

KONYA KÜLTÜR GELENEĞİ BOZMADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KONYA KÜLTÜR GELENEĞİ BOZMADI

Konya Kültür Sitesi sakinlerinin engelliler yararına her yıl düzenledikleri kermes 2 Ağustos Günü başladı ve  26 ağustos günü sona erdi.

Beş yıl önce başlayan kermes her yıl düzenli olarak yapılıyor ve buradan elde edilen gelirle engelli vatandaşlara sandalye alınarak teslim ediliyordu. Bu yılda gelenek bozulmadı ve kurulan kermes masalarında site sakinlerince hazırlanan tatlı ve tuzlu yiyecekler ile hediyelik eşya ve giysiler cüzi miktarlarda satıldı.

Kermesin açılışına  Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş, sosyal etkinliği altı yıl önce başlatan Cumhur Tuncay, dernek yönetim kurulu üyeleri ve site sakinleri katılmıştı.

Burada konuşan Cumhur Tuncay, “Her sene Engelliler Derneği yararına geleneksel yaptığımız etkinliğin altıncısını gerçekleştiriyoruz . Bu sene biraz zor olmasına rağmen, en az 5 akülü araç almayı hedefliyoruz. Her şeye rağmen inşallah başaracağız” demişti.

Bilindiği gibi bu gelenek  Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne gittiği bir günde Başkan Ali İhsan Kubaliç ile Başkan Yardımcısı Abdulkadir Mirza’nın kendisini Cumhur Tuncay ile tanıştırmasıyla başlamış ve bu güne kadar 15 akülü sandalyenin derneğe teslim edilmişti.

Site sakinlerinin geleneksel hale getirdiği kermeste elde edilen gelirle yine sandalyeler alındı ve bugün (30 Ağustos 2017) DİYEDin belirlediği engellilere Konya Kültür Sitesinde yapılacak bir etkinlikle teslim edilecek.

Gönüllüler adına bilgi veren Cumhur Tunçay “kermesimiz 26 Ağustos’ta bitti, biz her sene artan sayıda sandalye alıp teslim ediyoruz, bu sene aldığımız sandalyeleri Büyük zaferin 95. Yılında teslim edeceğiz, saat 13’de yapacağımız teslim töreninde engelli kardeşlerimizin yüzündeki mutluluk bizim için büyük anlam taşıyor ve seviniyoruz, onlarda sevinerek kullansınlar” dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü