19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 30 Ağustos 2017 15:17

DAHOT’UN GALASI BU GECE

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DAHOT’UN GALASI BU GECE

Didim Halkoyunları Topluluğu tarafından bu yıl 4. Düzenlenen uluslararası halk oyunları festivalinin katılımcıları Didim’e geldiler.

Nazilli, Ankara’dan yurtiçi ekiplerin yanı sıra Acaristan, Makedonya, Gürcistan ve Kazakistan ekiplerinin katılacağı festivalin galası bugün yapılacak. Ağustos ayı içerisinde Samos’ta yapılan festivale ekip olarak katılan DAHOT ekibi burada hem halk oyunları gösterileri yapmış hem de Türkçe şarkıların seslendirildiği mini bir konser vermişti. Samos ekibini Didim’deki festivale davet eden DAHOT ekipleri Gençler Yetişkinler ve Miniklerden oluşan guruplarıyla ve festivale katılan ekiplerin gösterilerinin yapılacağı  Festival Galası bugün (31 Ağustos 2017) saat 21’de Merkez Parktaki Amfi Tiyatroda yapılacak.

 

150 kadar halkoyuncusunun Didim’e geldiği bilgisi veren DAHOT başkanı İlyas Aydur ekiplerin üç gün boyunca gösteriler yapacağını söyledi ve  ekipler 30 Ağustos Fener Alayı kortejine katılıp  yürüyüş boyunca yol boyunca çeşitli, gösteriler yaparken, Karadenizliler Derneği ve 75 Gençlik derneğinin düzenlediğ Koliva Konseri  öncesinde de Cumhuriryet Meydanında gösteriler yaptılar. Festivale katılan ekipler 1 Eylül Barış günü yapılacak olan 22. Barış festivali boyunca da hem Yalı Caddesi üzerindeki yürüyüşte, hem de Barış anıtı açılışı sırasında gösteriler yapacaklar.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü