24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 30 Ağustos 2017 15:20

BÜYÜK ZAFERİN 95. YILINDA ANIT ÇELENK BIRAKILDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BÜYÜK ZAFERİN 95. YILINDA ANIT ÇELENK BIRAKILDI

30 Ağustos  Zafer Bayramının 95. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Didim’de de kutlandı.

Cumhuriyet   Meydanında bulunan Atatürk anıtı önünde yapılan törene TBMM Başkan Vekili CHP Milletvekili Akif Hamza Çebi,  Didim Kaymakamı İskender Yönden Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Didim Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, Jandarma Komutanı Gürkan Kabakçı ile kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, Ak Parti, HP ve Vatan Partisi itemsilcileri ve  Didimliler katıldı.

Cumhuriyet Meydanındaki törende Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven ve Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay Atatürk anıtına  çelenk bıraktı. Çelenk bırakma törenlerinin ardından dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Deniz Yüzbaşı Serhan Oğuz Ruşen’in günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasında 30 Ağustos Zaferine gelinme sürecini ve verilen kurtuluş savaşındaki Atatürk’ün askeri dehası ve devlet adamlığındaki başarısı anlatıldı. Başkomutanlık Meydan muharebesinin ardından bu günü Türk Silahlı Kuvvetler günü olarak kabul edildiğini ve o günden bu ya Trük Askerinin onur günü olarak kutlanmaya devam edildiğini anlattı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin Türk milletinden aldığı güçle yoluna devam ettiğini dile getirdi.

Cumhuriyet Meydanındaka törenlerin ardından Kaymakamlık bibnasında tebirklerin kabulü töreni yapıldı.  buradaki törende  Didim Kaymakamı İskender Yönden Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven tebrikleri kabul etti. Buradaki tebrikleşmeye  TBMM Başkan Vekili CHP Milletvekili Akif Hamza Çebi,  , Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Didim Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, Jandarma Komutanı Gürkan Kabakçı Muharip Gaziler Derneği üyeleri ile Esnaf Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç’de katıldı.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü