20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 04 Eylül 2017 08:54

METİN LÜTFİ BAYDAR’DAN, CHP VE GENEL BAŞKANINA HAKARET İÇEREN PAYLAŞIMA TEPKİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

METİN LÜTFİ BAYDAR’DAN, CHP VE GENEL BAŞKANINA HAKARET İÇEREN PAYLAŞIMA TEPKİ


CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar , Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni İbrahim Öztürk’ün, CHP ve Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ağır hakaret içeren söylemlerini sosyal medyada paylaşmasına ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaptı.


Yazılı soru önergesi ile konuyu TBMM Gündemine taşıyacağını ve takipçisi de olacağını belirten CHP’li Baydar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


Nazilli’de görev yapan ve  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olan bir kişi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Cumhuriyet Halk Partisine ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ağır hakaret içeren cümleleri, kendi sosyal medya hesabından paylaşmıştır.


Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği yaptığı paylaşımla karalayan, lekeleyen bu kişinin öğretmenlik sertifikası, derhal elinden alınmalıdır. Böylesine tarihini bilmeyen, ağzı bozuk, saygı ve sevgiden yoksun, ne dediğini bilmeyen birine masum öğrencilerimizin emanet edilmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Bu kişinin bırakın öğretmenlik yapmasını, akıl sağlığının yerinde olup olmadığının incelenmesi gerekir.


Bu yaşanan vahim olayın perde arkasına da bakmak gerekir. Başta AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın  ve diğer Hükümet yetkililerinin iktidarlarını devam ettirme uğruna CHP ve Genel Başkanımıza karşı olan kindar , ötekileştirici, gerçek dışı söylemlerinin sözüm ona öğretmen olan bu kişinin yapmış olduğu paylaşımda etkisi olduğunu düşünüyorum. Aklından şüphe duyulacak olan bu öğretmen, “CHP ve Genel Başkanına ne kadar ağır hakarette bulunursam görevimde o kadar yükselirim” anlayışına kapılmış da olabilir. Mesele bu öğretmenin, bu anlayışa nasıl sevk olunduğudur.


Yapılan bu hakaret dolu paylaşıma ve paylaşımda etkisi olduğunu düşündüğüm kindar anlayışa “ yazıklar olsun” diyorum…


Son değişiklik Pazartesi, 04 Eylül 2017 09:06
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü