22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 05 Eylül 2017 13:28

DİDİM DEVE GÜREŞLERİ TARİHİ BELLİ OLDU

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM DEVE GÜREŞLERİ TARİHİ BELLİ OLDU

27 Ağustos günü Aydın Büyükşehir Belediyesi Yıldız Kenter – Şükran Güngör Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve DEGÜF Başkanı Aytekin Kaya’nın da katıldığı  'Deve Hastalıkları' konulu  panelde  2017/2018 yılındaki Ege Bölgesinde İzmir, Aydın, Muğla Denizli bölgesinde yapılacak olan deve güreşi takvimi açıklandı.

DEGÜF Başkanı Aytekin Kaya, sezonun ilk deve güreşinin 19 Kasım'da, son güreşin 25 Mart'ta yapılacağını  söyledi ve takvime göre 19 Kasımdan itibaren her hafta sonu mutlaka bir yerde güreş yapılacağı belirtildi.

.Açıklanan takvime göre; 26 Kasım'da Karpuzlu, Atça, Bafa, Furunlu'da, 3 Aralık'ta Bozyurt, Turgutlu, Güllük, Pelitköy ve Koçarlı'da yapılacak güreşlerin ardından deve, 10 Aralık'ta Didim’de ve Köşk, Küçüklü'de yapılacak.

Diğer ilçelerdeki takvim ise şöyle; “17 Aralık'ta Buharkent, Kuşadası, Ödemiş, Ayvalık ve Lapseki'de, 24 Aralık'ta Aydın, Dikili, Ezine ve Demre'de, 31 Aralık'ta Çine, Gömeç ve Sarayköy'de, yapılacak.

 

2018 yılında ise 7 Ocak'ta İncirliova, Bodrum ve Harmandalı'nda, 14 Ocak'ta Germencik, Menemen, Bayramiç'te, 21 Ocak'ta Yatağan, Selçuk, Çanakkale'de, 28 Ocak'ta Sultanhisar, Selimiye, Tire ve Kumluca'da, 4 Şubat'ta Söke, Yenipazar, Torbalı ve Biga'da, 11 Şubat'ta Kuyucak, Milas ve Edremit'te, 18 Şubat'ta Nazilli, Çine, Poyracık ve Havran'da, 25 Şubat'ta Bozdoğan, Salihli, Çan ve Denizli'de, 4 Mart'ta Köşk, Altınova ve Karacaören'de, 11 Mart'ta Bağarası, Etili, Çal ve Buldan'da, 18 Mart'ta Ortaklar ve Gökova'da gerçekleştirilecek ve son olarak da 25 Mart'ta Salihli ve Yazıdere'de yapılacak güreşlerle bu yılın organizasyonları bitmişi olacak.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü