22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 06 Eylül 2017 13:52

ESNAFIN SESİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ESNAFIN SESİ

Perdeci Cihan Erel: Didim geriye gidiyor

Cihan Erel, 10 yıl önce Söke'den gelerek Didim Yeni Mahalle 823 Sokak'ta perdecilik yapmaya başladı. Erel, 10 yıl önceki Didim ile bugünkü Didim arasında ticari açıdan olumsuz yönde büyük fark olduğunu belirterek, şunları söyledi: "On yıl önce Didim'in ticaret hayatında İngilizler'in getirmiş olduğu bir canlılık vardı. Didim piyasasında İngiliz Hareketi yaşanıyordu. Hızlı bir gelişme oldu. Kuşadası, Bodrum, Marmaris gibi olacağız diye seviniyorduk. Ama özellikle emlak sektöründe İngilizler'e çok yanlışlık yapıldı. İnanılmaz komisyonlar alındı. Dolandırılan İngilizler oldu. Bunlar hep Didim turizmine olumsuz yansıdı. Didim gittikçe geriye gidiyor. Kuşadası'nda, Bodrum'da kışın hareketli bir sosyal yaşam var ama Didim'de yok. Didim'de kışın gidecek yer bulamazsınız. Sadece İngilizler değil yerli tatilciler de şikayetçi. Vatandaş geliyor 5 bin liralık perde siparişi veriyor, 100 lira kapora bırakmaya yanaşmıyor. Çünkü sütten ağzı yanmış yoğurdu üfleyerek yiyor artık. Neden? İş yaptırdığı esnafın taahhütlerini yerine getirmediğinden dolayı. Bir esnafın yaptığı yanlış hareket hepimize yansıyor."

Cihan Erel cep telefonunun dükkanında çekmediğinden, internet sorunu yaşadığından, ara sokakta esnaf olduğu için kapısının önüne park eden araçlardan şikayetçi. Erel, Didim Ticaret Odası'nın esnafa internet sitesi kurmasını olumlu buluyor. Didim'de dükkan sorunu yaşandığını da sözlerine ekleyen Cihan Erel, mal sahiplerinin kurumsal kiracı istemelerinden de şikayetçi. Erel şöyle devam ediyor: "Kışın 5 ay yatıyoruz. Kış aylarında Didim'de işsizlik had safhada. Günde 10 kişi bana gelip iş istiyor. İş yok ki hangisini alıp çalıştırayım. Didim'de maalesef esnaflık bitiyor."

Cihan Erel'in, Didim Belediyesi'nden bir isteği var: "Didim'e AVM şart. Didim'de yaşayanı özellikle haftasonları Didim'de tutmak lazım. Belediye kendisi AVM yapsın ya da yaptırsın."

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü