20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 06 Eylül 2017 13:54

AYDINLILAR ANITKABİR’E ÇIKIYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AYDINLILAR ANITKABİR’E ÇIKIYOR

Ankara’da faaliyet gösteren 07 Eylül 1992 günü kurulan Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği

25. yılını kutluyor.

Kutlamalar çerçevesinde, Aydın ve ilçelerinin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümünde Aydın’ın kurtuluş günü olan 7 Eylül 2017 Perşembe günü Anıtkabir’de dernek tarafından Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve Kurtuluş Savaşında büyük kahramanlıklar göstermiş efeleri anma töreni gerçekleştirilecek.

Anıtkabir’deki törenin, saat 14:00’de Atatürk’ün mozolesine çelenk konulması ve Anıtkabir Özel Defterinin imzalanması ardından kendisi Aydınlı olan  Dr. Personel Albay Sayın Fatih Özkurt’un anlatımı ile Anıtkabir müzesi gezilecek.

Bunun yanında yine aynı gün akşamı saat 19:00’da Ümitköy’de faaliyet gösteren Aydınlı işletmeciye ait olan  ait Künar Restoranda Aydınımızın ve ilçelerinin kurtuluşu şerefine Akşam Yemeği düzenlenecek.

Anıtkabir’deki törene katılmak isteyen Aydınlılar tören programının aksamaması için en geç saat 13:30’da Anıtkabir’deki bayrak direğinde hazır bulunacak. Törene katılacak olan Aydınlılara dernek  tarafından günün anısına sertifika hazırlanacak.

Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Halil Apaydın Bugün yapılacak Anıtkabir Ziyareti ve ardından düzenlenecek yemekte Ankara’da yaşayan bir çok Aydınlı bürkrat ve iş adamları ile çok sayıda öğrenciyle birlikte olmayı umduklarını ve Derneğin kuruluşunun 25. Yılı kutlanmalarına farklı etkinliklerle devam edileceğini de belirtti.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü