19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 06 Eylül 2017 13:56

KAYMAKAM YÖNDEN’E CUMHURİYET MEYDANINDAN UĞURLANDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KAYMAKAM YÖNDEN’E CUMHURİYET MEYDANINDAN UĞURLANDI

2014 yılı Eylül ayında Didim’de göreve başlayan Kaymakam İskender Yönden  geçtiğimiz ay yayımlanan  İçişleri Bakanlığı "Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi" ile Bursa’nın Kestel Kaymakamlığı’na atanmıştı. Kaymakam Yönden bazı resmi kurumlara veda ziyaretlerinden bulundu ancak veda etmek istediği kurum ve kuruluşların yanısıra görev yaptığı süre içinde Didim’de ziyaret ettiğiğ bir çok Didimli ile vedalaşmaya yetişemeyince  aldığı bir kararla Kent meydanında toplu bir buluşma ile  Didim’e veda etti.

Bursa’nın Kestel Kaymakamlığı’na atanan İskender Yönden için, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen veda toplantısına  İlçe Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gürkan Kabakçı, İlçe Emniyet Müdürü Serkan Demircioğlu, siyasi parti ilçe başkanları, Belediye Meclisi üyeleri, kamu kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaymakam YUöneden2in Didim’de göreve başladığı süre birlikte görev yaptığı Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven Yönden’le uyum içinde çalıştıklarını, kendisini işini iyi yapan bir bürokrat  ve devlet adamı olarak tanımanın dışında dostluklarının da olduğunu söyledi  ve yeni görev yerinde başarılar diledi ve  denizci usulü “Yolunuz hep açık ışıkla dolsun Rüzgarınız bol pruvanız neta olsun” dedi.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’da birlikte çalıştıkları süre içinde klasik bir bürokrattan çok çalışkan bir memur olarak gördüğünü söylediği Kaymakam İskender Yönden’e  birlikte çalıştıkları süre içinde ki yapıcı yardımcı  tavırlarından dolayı teşekkür etti ve yeni görev yerinde başarılar diledi.

Atabay’ın ardından Didimliler  veda konuşması yapan  Kaymakam Yönden  veda programına katılan herkese teşekkür etti. Didim’de güzel dostlar kazanmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti.

Yönden; , “Ben mesleği yaparken çok zevk alıyorum. Biz halkın hizmetkarınızız. Ben kapıma gelen her insanı mutlaka ayakta karşıladım ve ayakta uğurladım. Çünkü kapıdan içeriye giren Ali babamdı, kapıdan içeriye giren Gülcan annemdi. Ben herkesi öyle gördüm ve öyle görmeye devam edeceğim. Bu bana çok şey kazandırdı. Onun için Didim’de yaşadığım bu 3 yıllık süreçte bunun tadını alarak yaşadım” dedi.

Gönlünden geçenin Kent Konseyinin projesi olan 83. İl Didim’in gerçekleşmesi  olduğunu da belirten Yönden Didim’i bir konut sahibi olmak isteyecek kadar çok sevdiğini de söyledi

Kaymakam Yönden eşi Dr. Ayşenur Yönden’i de yanına alarak sürdürdüğü konuşmasında  “Bizim nazımızı çeken, bize katlanan, bizim her türlü sıkıntımızı ve sorunumuzu kendi sorunu gibi kabul eden, bunun içinde elinden gelen her şeyi yapan sevgili eşim Ayşenur’a çok teşekkür ediyorum. Sabahleyin işteki sıkıntımızı ve yorgunluğumuzu kendisi çalışıyor olmasına rağmen benimle beraber, benden daha fazla dert edinen eşime ben hem bu dünyada, hem de öbür dünyada borçluyum. Allah yokluğunu göstermesin bana. Bana 2 tane çocuk verdi, Elif ile Ali Efe. O kadar mutluyuz ki, Allah herkese nasip etsin” dedi.

Kaymakam Yönden konuşması sırasında ziyaret ettiği Şehit ve Gazi ailelerinden ve Didim Halkından helallik istedi.

Konuşmaların ardından Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir, Didim Su Sporları Derneği Başkanı Haydar Çaylak ve Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Kaymakam İskender Yönden’e plaket ve çiçek hediye etti.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü