23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 06 Eylül 2017 16:44

MECLİSİN TÜM MADDELERİ OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

MECLİSİN TÜM MADDELERİ OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

 

 

Didim Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi gereğince Dün (6 Eylül 2017) saat 14:oo'de Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda toplandı.

Seda Sarıbaş, Maşallah Subaşı, Aydan Aşık Turgut, Nuh Ali Yılmaz, Onur Çağlar, Ercan Atasoy ve  Mustafa Kıray’ın mazeretli olarak katılamadığı toplantıda ek gündem maddesi olarak  maddesi olarak  Nermin Eroğlu isimli bir hayırseverin  Didim Belediyesine Cenaze aracı olması şartıyla  Ford Fiesta marka bir minibüs bağışlamak istediği maddesi eklendi. Ek gündem oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra MHP’li meclis üyelerinin Hisar mahallesindeki bazı yol ve sokakların üst yapılarının yapılmasının programa alınması önerisi  sokak numaraları ve mevki belirtilmediği için ayrıca görüşülebileceği önerisiyle gündeme alınmadı.

Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın başkanlığında yapılan Eylül ayı 1. oturumunda gündem maddelerinin ilki olan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 21.08.2017 tarih ve 878 sayılı ‘‘Kreş ve Gündüz Bakım Evi Katkı Payı’’ konulu yazısı Plan Bütçe Komisyonuna oybirliği ile gönderildi.

Gündemin ikinci, üçüncü ve dördüncü maddeleri olan, Didim S.S. Küçük Sanayi Yapı Kooperatifinin plan değişikliği teklifinin görüşülmesi,  Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün plan değişikliği talebinin görüşülmesi ve ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından verilen 2 adet trafo plan değişikliği teklifinin görüşülmesi konuları  İmar komisyonuna oybirliği ile gönderildi.

Beşinci madde olarak gündeme giren hayırsever Nermin Eroğlu’nun bağışlamak istediği aracın iç donanımı Belediye tarafından yapılmak ve yalnızca Cenaze aracı olarak kullanılması şartı ile bağışladığı minibüsün bağışının kabul edilmesi  maddesi de oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddelerin sona ermesinin ardından komisyonlara gönderilen maddeleri görüşmek üzere 11 Eylül 2017 günü saat 14’te görüşülmesi  kararının ardından oturum kapatıldı.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü