19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 07 Eylül 2017 13:16

İLK ÖĞRETMENLER KURA İLE BELİRLENDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

İLK ÖĞRETMENLER KURA İLE BELİRLENDİ

Didim’de eğitim öğretim yılı hazırlıkları sürerken yeni kayıt yaptırıp ilkokul sıralarına ilk kez oturacak öğrencilerin ve velilerin heyecanlı bekleyişleri bitti.

Öğretim yılı başlarken geçtiğimiz yıllarda bazı veliler öğretmen tercihi yapıp, çocuklarının kendi tercih ettikleri öğretmenlerde eğitimini sürdürmesini isteme taleplerine çözüm olarak son 3 yıldır veliler, öğretmenler ve okul aile birlikleri temsilcileri huzurunda kura ile öğrencilerin hangi öğretmende eğitime başlayacakları belirleniyor.

Okuldaki öğretmen sayısına göre sırayla  isimleri belirlenen öğrenciler, daha sonra çekilen öğretmen isimleri kura ile belirlenen yöntemle hem öğretmenler hem de veliler eşit olarak eğitime başlamış oluyorlar.

Atatürk İlköğretim Okulunda da bu yıl ilkokula başlayacak 280 öğrenci için çekilen kura ile önce öğrencilerin isimleri okuldaki bu sene 1. Sınıfları eğitecek 8 şube için isimler belirlendi, daha sonra 8 öğretmenin adının yazılı olduğu kağıtlar torbaya konuldu ve bu torbadan çıkan isimler şubelere göre isimler belirlenmiş oldu.

Didim’deki tüm İlköğretim okullarında aynı yöntemle birinci sınıf   şube belirlemeleri ile  velilerin öğretmen tercih etme isteklerinin ve zaman zaman eleştiri konusu olan ve ekonomik durumu veya sosyal durumuna göre öğrencilerin belirli sınıflarda topladığı iddialarının da önüne geçilmiş oldu.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü