19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 08 Eylül 2017 15:40

THK 4790 DERİ TOPLADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

THK 4790 DERİ TOPLADI

Türk Hava Kurumu (THK) Didim Şubesi kurban bayramı öncesi muhtarlarla  bir araya gelerek bu sene kurban derisi toplama konusunda yetkili olduklarını belirtmiş ve kendilerinin irtibat numaraları ve derilerin toplanıp korunması konusunda bilgiler paylaşmış, yetkisiz kişi ve kurumların deri toplayamayacağı hatırlatılmış ve bu bilgilerin  mahallelerinde duyurulması istenmişti.

Didim Belediyesi ve Kaymakamlığında görevlendirdiği araç ve elemanlarla birlikte dernek yönetiminin bizzat kendi araçları  ve emekleriyle katılacaklarını duyurmuşlardı.

THK olarak 4 günlük Kurban bayramı süresince deri toplama işlemini 24 saat esasına göre çalışarak toplayan kurum  tamamı makbuz karşılığı olmak üzere 4 bin 166 koyun, 445 dana ve 179 sığır derisi olmak üzere toplam 4 bin 790 tane çeşitli evsafta  deri toplandı, t toplanan derilerin bayramın son günü itibariyle yetkililere teslim edildiğini  söyledi.
Didim Belediyesinin ve Kaymakamlığın tahsis ettiği araçlar ve dışardan takviye edilen araçlarla birlikte 22 kişilik bir ekiple deri toplama işini yürüttüler.

6 traktör, 3 pikap, 1 kamyonetle deriler adreslerinden, belediye tarafından kendilerine tahsis edilen Cumartesi pazarındaki merkezde topladılar.

 

THK Didim Şube Başkanı Mehmet Emin Tural kurban bayramı süresince Didim Belediyesinin katkılarıyla ve şube yöneticilerinin çalışmalar yaptıklarını ve tahmin edilen kadar olmasa da yüklü miktarda deri topladıklarını belirtti ve kendilerine destek veren  muhtarlara ve Didim Belediyesine teşekkür etti.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü