22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 09 Eylül 2017 14:36

BAL’LI ORTACA TEK GOLLE GEÇTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BAL’LI ORTACA TEK GOLLE GEÇTİ

Bölgesel Amatör Lig 8. Gurupta mücadele verecek olan Ortacaspor Didim Belediyespor ile Atatürk Stadında çıktığı hazırlık maçında  tek golle sahadan galip ayrıldı.

Didim Belediyespor 17 Eylülde başlayacak olan lig öncesi BAL 9. Gurupta oynayacak olan Çiğli Belediyesporla ve 8. Gurupta oynayacak olan Yatağansporla beraberlikle sahadan ayrılmıştı.

8 Eylül günü Didim Atatürk Stadında Ortaca sporla sahaya çıkan Didim Belediyespor sahadaki mücadelesi ve futbolcuların performansına rağmen kalesinde gol gördü.

Ortacaspor yöneticileri ve Didim Belediyespor yöneticilerinin birlikte seyrettiği maçta her iki takımda performans ve oyun kurma bakımından eşit  görüntü sergilediler.

Didim Belediyespor’un hedefinin bu yıl yenide Bölgesel Amatör Lige çıkmak olduğunu belirten yöneticiler oyuncuları antrenmanda gördüklerini, hazırlık maçlarıyla da sahada bir kez daha görme fırsatı buldukların söylediler.

Çiğli ve Yatağan maçlarında takımın özellikle savunma yönünün gelişmesi için  savunan takım taktiği uyguladığını belirten Didim Belediyespor antrenörü Ayhan Yıldız; “takıma hazırlık maçlarında kendilerini savunma becerisini geliştirmek istedim, bu maçta ve bundan sonraki maçta  atak futbol taktiklerini deneteceğim, her iki oyun kurumaktaki amacım futbolcularımın sahadaki hakimiyet alanlarını görmek ve daha verimli olduğu mevkileri tespit etmek istiyorum. Takımıma güveniyorum ve bu sene tekrar BAL’a çıkmak için mücadele edeceğimiz bilerek hazırlıyorum, çocuklar azimliler ve ekip ruhuna ulaştılar” dedi.

Bilindiği gibi Bölgesel Amatör Lig’den Süper Amatör Süper Lig’e düşen Didim Belediyespor’un da mücadele edecek olduğu ligde Çine Madranspor, Karpuzlu Belediyespor ve Germencikspor dahil, 2 Nazilli Takımı, 2 İncirliova Takımı, 2 Kuşadası Takımı BAL’a çıkma yükselme mücadelesi verecek. Yıldızspor, Tepecik Esnafspor, Tepecik Tuğlaspor, Merkez Yeniköyspor ve Kuyuluspor Efeler temsilcisi, Yıldızgücü ve Nazilli Sanayispor Nazilli temsilcisi, Kuşadası Trabzon Gençlikspor ve Kuşadası Esnafspor Kuşadası temsilcisi, Acarlar Belediyespor ve İncirliova Belediyespor İncirliova temsilcisi olarak mücadele edecek.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü