23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 09 Eylül 2017 14:39

CHP’LİLER 94. YILI KUTLADILAR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

CHP’LİLER 94. YILI KUTLADILAR

Cumhuriyet Halk Partisi Didim İlçe Örgütü Partilerinin kuruluşunun 94. Yıl dönümünde Atatürk Anıtına çelenk koyarak hatırladılar.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Benim iki büyük eserim vardır; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi'dir diyerek 1923 yılında kurduğu partinin yıl dönümü Didim Cumhuriyet Meydanında Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Belediye Meclisi üyeleri, CHP ilçe yönetimi, Kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri katıldığı bir törenle Atatürk anıtına çelenk konuldu.

Çelenk koyma töreninin ardından saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu ve CHP İlçe başkanı Gökmen Karataş bir konuşma yaparak 9 Eylül gününün kendileri için önemini anlattı.

Gökmen Karataş konuşmasında 9 Eylüllün CHP’liler için iki anlamı olduğundan bahsetti, İlk anlamının 1919 Samsundan başlayan Kurtuluş savaşının 9 Eylül 2012’de zafer sonuçlanması ikincisinin de Atatürk’ün, Cumhuriyet’e giden yolda kurduğu Cumhuriyet Halk Fırkasının kuruluş yıl dönümü olduğunu belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisinin 1980 yılında kapatılmasına rağmen köklerinden gelen halk fikriyatının sonucunda yeniden ayağa kalkıp açıldığını ve bu günlere gelindiğini anlattı.

2019 yılında yapılacak seçimlerde yan yana durup birlik ve dayanışma içinde olunursa iktidarın yakın ve muhtemel olduğundan bahsetti.

 

Karataş ; “başarıya ulaşabilmesi için herkesin elinden geleni yapmak mecburiyeti olduğunu 2019 yuılında yapılacak seçimin Cumhuriyet hesaplaşması olarak geçeceğini dolayısıyla Cumhuriyet sevdalılarıyla referandumda nasıl yan yana gelebildiysek bunu devam ettirmemiz lazım, 2019 hesaplaşmasına 16 Nisandaki nasıl  beraber olup  ve  nasıl yanyana durarak hazırı olmamız lazım dayanışmayı devam ettirmemiz lazım” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü