18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 11 Eylül 2017 16:28

AYDINLILAR ATAYI ZİYARET ETTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AYDINLILAR ATAYI ZİYARET ETTİ


Aydının ve ilçelerinin düşman işgalinden kurtuluşunun 95 inci yıl dönümünü Ankara’da da Törenle Kutlandı.

Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri hem derneklerinin  kuruluşunun 25 inci yılını kutladı hem de Aydının ve ilçelerinin düşman işgalinden kurtuluşunun 95 inci yıl dönümünü dolayısı ile Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği olarak 07.09.2017 Perşembe günü Anıtkabir’de Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve Kurtuluş Savaşında sırasında büyük kahramanlıklar göstermiş efeleri anma töreni gerçekleştirdi. Anıtkabir'deki tören ve günün akşamına düzenlenen yemeğe Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, Mustafa Savaş, Derneğin Genel Başkanı Sayın Yusuf Özdemir, yönetim ve denetim kurulu üyeleri yanı sıra çok sayıda Aydınlı katıldı.

Anıtkabirde törende Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine kırmızı beyaz karanfillerden oluşan çelenk konuldu ve saygı duruşunda bulunuldu. Mozoledeki saygı duruşunun ardından derneğin genel başkanı Yusuf Özdemir, Anıtkabir Özel Defterine günün anlamına ifade eden düşüncelerini yazdı.

Anıtkabir özel defterine yazılan metinde şöyle denildi.

“Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk,

Milli mücadelemizin merkezi olarak seçtiğiniz başkent Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin kuruluşunun 25 inci yılında Aydın’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 95 inci yıl dönümünü kutlamak için Ankara'da yaşayan Aydınlılar olarak huzurundayız.

Vatanımızın kurtuluşu için Samsun'da yaktığınız bağımsızlık ateşi tüm ülkeyi aydınlatmış, Ankara'ya gelişinizle destansı bir mücadeleye dönüşmüştür. Önderliğinizdeki bu bağımsızlık mücadelesi, Türk Milletinin azmi, kararlılığı ve cesareti ile 9 Eylül’de işgal kuvvetlerinin İzmir’de denize dökülmesiyle emsali görülmemiş bir zafer ile sonuçlanmıştır. Bu zaferimiz, kurulan Cumhuriyetimiz ile taçlanmıştır. Bu mücadele Anadolu’nun bir Türk yurdu olduğunu tescillediği gibi emperyal güçler altında ezilen mazlum milletlere de umut ışığı olmuştur.

Milli mücadelemizin en yoğun şekilde gerçekleştiği Aydınımız ve Egemizde, Kuvva-i Milliye ruhunu iliklerine kadar yaşamış ve bağımsızlık mücadelesi vermiş şehit veya gazi olmuş kahraman efelerimizin bu mücadeleye verdiği destek de takdire şayandır. Bu anlamlı günde kahraman efelerimizin torunları olarak; ülkemizin bağımsızlığı için mücadele eden tüm kahramanlarımıza şükranlarımızı sunarız.

Ankara’da yaşayan Aydınlılar olarak, mazimizin bize verdiği dersler ve senin aklı, vicdanı ve irfanı hür nesiller yetiştirme gayret ve umudunun taşıyıcısı olarak bizlere çizmiş olduğun yolda aydınlık yarınlar için çalışacak ve amaçlarımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Bu amaçla bizler, yerel ve kültürel değerlerimizi yaşayarak, yaşatarak ve sahip çıkarak, ülkemizi çağdaş ülkelerle yarışabilir duruma getirmek için evrensel değerler ışığında hareket ederek bu mücadeleyi veren kahramanlarımıza layık olmaya çalışıyoruz.

Aziz ATAMIZ; başta siz ve bu topraklar uğruna canını vermiş şehit ve gazilerimize sonsuz saygı ve şükranlarımızı sunarız. Bu ülke sizlerin sarsılmaz vatan sevgisi, ülke insanına olan inancınız ve önderliğiniz sayesinde kuruldu. Cumhuriyet'in erdemine sayenizde kavuştu. Bunun için sana minnetlerimizi sunarız.

Atam; kalp ve vicdanımızda sarsılmaz bir itimat ile gösterdiğin hedefe; emanetlerine sonuna kadar sahip çıkacağız. Rahat uyu, ruhun şad olsun.”

 

Saygılarımızla”

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü