22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 11 Eylül 2017 16:28

EFELER PAZARI KURULDU

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

EFELER PAZARI KURULDU

Didim’in nüfusu  en kalabalık mahallerinden olan Efeler Mahallesinin istediği Pazar yerine tezgahlar Pazartesi günü itibariyle kuruldu

28 Temmuz 2017 günü noter huzurunda çekilen kuralarla  yerleri belirlenen esnaflar 11 Eylül 2017 günü itibariyle tezgahlarını açtılar.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ında tezgah açan esnafları ziyaret ederek hayırlı olsun  dileklerinden bulundu.

217 tezgahın açılması planlanan Pazar yerinden ilk gün 80 kadar esnaf tezgah açtı.

Didim Esnaf Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu ve Efeler Mahallesi Muhtarı Mehmet Emin Öztürk’ünde gezdiği Pazarda esnafa hayırlı olsun denildi.

Esnaf Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu yeni kurulan Pazar yerinden 10 tane üretici hariç tüm esnafın Odaya kayıt yaptırdığını böylece belediye ve resmi kurumlar ile aralarındaki münasebetin  ve sorunlar artık oda tarafından muhataplarına ulaştırılacağını söyledi.

Pektaşoğlu; “ böylece hem kayıt dışı ticaretin önüne geçilecek hem de pazarcı esnafının temsil ve söz hakkı olan bir kurum olmuş oldu. Didim’deki pazarcıların tümü odamıza ve vergi dairesine kayıt oldu, ilçe dışından gelen  pazarcılarında geldikleri ilçedeki odaya kayıt olması şartı aranıyor. Bu her iki taraf içinde iyi oldu” dedi ve tüm pazarcı esnafına hayırlı olsun” dedi.

Efeler Mahallesi Muhtarı Emin Öztürk’te mahalleye kazandırılan bu Pazar yerinin efeler deki komşularına hayırlı olmasını diledi ve “mevcut Pazar yerlerinden uzak olan mahallemizde Pazar yeri bir ihtiyaçtı, Belediye meclis de bu konudaki sıkıntıya oybirliği ile olur verince mahallemizin bir sorunu çözülmüş oldu.

İlk gün olması sebebiyle tüm esnafımız tezgahları açmamış olsalar da görüştüğüm pazarcı esnafları hazırlıklarını tamamladıktan sonra buradaki yerlerine tezgah açacaklarını bildirdiler, komşularım adına çok sevindim. Pazar yerinin önemli ihtiyaçlarından olan tuvalet içinde belediyemiz ikisi kadın, ikisi erkek ve bir de engelli tuvaleti yaparak bu sorunu da gidermiş oldu,

 

Pazar kurulan yerin ara sokak olmasından kaynaklı bir sıkıntı yaşanmadı, komşularımız araçlarını toplum sağlığı merkezinin önüne çektiler ayrıca alışverişe gelenler içinde bolca park alanı var esnaflarımızda yüksek sesle satış yapmama kararını almışlar bu da beni sevindirdi, böylece muhtemel rahatsızlıkların da önüne geçilmiş olması sevindirici” dedi ve pazarın mahalle halkına ve Didim esnafına hayırlı olmasını diledi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü