19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 13 Eylül 2017 16:41

AMATÖR LİG BAŞLIYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AMATÖR LİG BAŞLIYOR

 

Didim’in iki takımı Aydın 1. Amatör küme 2. gurupta karşı karşıya gelecekler.

Bu hafta Didimspor’un maçı olmadığı için Bağarasısporla Yenihisarspor karşı karşıya gelecekler.

Önümüzdeki hafta Didim Derby’si oynanacak ve Didim’in amatör ligde iddialı iki takımı sahaya çıkacaklar.

Atatürk Stadyumu yanındaki sentetik sahanın Didimspor adına tahsis edildiğinden Yenihisarsporla Didim karşılaşmalarından bu saha Yenihisar için deplasman saha gibi işlem görecek.

Her iki takımında fikstürü şu şekilde

YENİHİSARSPOR
1.Hafta Bağrası Belediyespor
2.Hafta Didimspor (D)
3.Hafta Bay
4.Hafta Söke Gücü Spor
5.Hafta Güzelçamlı Spor (D)
6.Hafta Söke Gençlik Spor
7.Hafta Davutlar Belediye Spor (D)

DİDİMSPOR
1.Hafta Bay
2.Hafta Yenihisar Spor
3.Hafta Söke Gücü Spor (D)
4.Hafta Güzel Çamlı Spor
5.Hafta Söke Gençlik Spor (D)
6.Hafta Davutlar Belediye Spor
7.Hafta Bağrası Belediye Spor

SENTETİK SAHANIN DURUMU İÇLER ACISI

Her iki takımda hazırlıklarını ve antrenmanını sentetik sahada sürdürüyor, ancak sahanın sezona hazırlanamaması burada futbolcular için tehlike arz ediyor.

Geçtiğimiz hafta antrenmanda bir sporcunun sahanın yırtılan ve patlayan bölümünde düşerek sakatlanması şikayetlerin yükselmesine neden oldu.

Saha çizgilerinin boyanmadığı gözlenen ve özellikle kale önündeki yırtılmaların ve patlak yerlerin kale önünde gerçekleşecek olan mücadelede futbolcuların sakatlanma ihtimalini daha da yükseltiyor.

Didimspor Başkanı Kadir Akar, antrenmanlar sırasında 1 kaleci ve 2 forvet oyuncularının sakatlandığını ve bu futbolcuların 2 ay kadar sahalardan uzak kalacak olmasından dolayı kadrodan çıkarıldığını belirtti ve bu eksiklikler Belediye ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından giderilmesini istedi.

Yenihisarspor yöneticisi Ünal Bulut’ta sezon öncesi sahanın bu durumda olması bizi endişelendiriyor. Geçtğimiz hafta bir futbolumuz uzun süreli sakatlandı, kıymetli oyuncularımızı böyle ufak bir sorun yüzünden kaybetmek istemiyoruz. Sorumluların bu sorunu gidermesini bekliyoruz” dedi.

 

Geçtiğimiz sene sahada gece futbol oynamaya uygun hale getirilmesi için ışıklandırma sorunu belediye tarafından giderilmişti ve seyirci tribünlerindeki  gölgelikleri de Didimspor As Başkanı Deniz Polat  tarafından kapatılmıştı. .

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü