19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 14 Eylül 2017 16:11

DİDİMLİ SÖRFÇÜLER URLA’DA YARIŞTILAR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİMLİ SÖRFÇÜLER URLA’DA YARIŞTILAR

Didim Yat ve Yelken Spor Kulübü yaz boyu sürdürdüğü eğitimlerde yetiştirdiği öğrencilerle Halen devam eden TYF İgor Rıza Mete Gençlik Kupası  optimizt yarışmalarına, 17-20 Ağustosta yapılan   DTO Rüzgar Sörfü Slalom Türkiye Ligi 4. Ayak ve Türkiye Şampiyonasına katılarak sdporcularının performansını sergilediler.

Antrenör Mehmet Türeli nazaretinde yetişen sporcular hem yarışma disiplini edinmek hem de takım dayanışması sergileme fırsatı bulduğu yarışlarda özgüvenleri pekişmiş olarak döndüler.

Didim Yat ve Yelken Spor Kulübü Başkanı Leyla Bayraktar Kantarcı; “Optimist D1 kategorisinde Yüzme bilen 8-15 yaş arası öğrecilerimiz eğitimlerinde yelkenli teknenin her türlü donanımını kullanmayı ve Yelkenli bir teknenin seyir prensiplerini uluslar arası yarış kurallarını eğlenerek öğrenmeleri sağladık, Windsurf kategorisinde  Başlangıç, orta ve ileri seviye windsurf eğitimleri yüzme bilen, yaş sınırı olmayan sporcuları ve Yetişkinler için Yelken eğitimleri ile Yüzme bilen tüm yetişkinlere Laser Stratos, Escape Rumba ve Sunfish ile yelkenciliğe giriş eğitimleri teorik ve pratik   düzenledik” dedi ve 18-23 Eylül tarihleri arasında Yalıkavakta yapılacak olan TYF Atatürk Kupası Laser Radial sınıdında tek sporcuyla yarışlara katılacaklarını söyledi.

Yaz boyu süren eğitimler ve müsabakalar boyunca öğrencilerini eğiten ve destek olan başta antrenör Mehmet türlei olmak üzere Aydın Ticaret Odasından Coşkun Cerit’e, Didim esnaflarından Ramazan Karahan’a, Saadet Barlas Turan’a, Dr Yıldız Lionville’ye, Ali  Çağlar’a ve kendilerinin malzemelerinin taşınmasında yardımcı olan İsmail Alaylı’ya ve müsabakalar öncesinde ve sonrasında  kendilerine yardımcı olan Urla ARM spor Kulübü başkanı Gürbüz Arıkan’a teşekkür etti.

 

Didim Yat ve Yelken Spor Kulübü Başkanı Leyla Bayraktar Kantarcı; “kulüp olarak Didim’de yelkencilik ve sörf’ün geliştirilmesi, denizin sevilmesi için her yaştan Didimliye eğitimler verdik, Türkiye çapında müsabakalara bu sporcularla katılarak performanslarını gösterme fırsatı buldular, takım ruhu ve özgüvenlerinin gelişmesi için yarışmalara katılmaya devam edeceğiz ve her yıl daha fazla sporcunun kulüpleri tarafından eğitilmesini planlıyoruz” dedi. .

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü