19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 15 Eylül 2017 16:59

BULAMAÇ ADASINDA 21’i ÇOCUK 44 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BULAMAÇ ADASINDA 21’i ÇOCUK 44 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI

Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığın dan yapılan resmi açıklamaya göre Didim’in karşı adası olan Bulamaç Adasında 44 Suriye uyruklu göçmen yakalandı.

Açıklama şöyle; “ Göçmen kaçakçılığının önlenmesi ve organizatörlerin yakalanması maksadıyla yürütülen çalışmalar kapsamında; 13 Eylül 2017 günü saat 05:30’de Didim Bulamaç Adası önlerinde lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmen tespit edilmiştir.

Düzensiz göçmenlerin bulunduğu lastik bot durdurularak içerisindeki 13’u kadın, 10’u erkek ve  9 kız ve 12 erkek (toplam 21) çocuk olmak üzere toplam 44 Suriye uyruklu düzensiz göçmen kurtarılmıştır. Söz konusu göçmenlerin Didim D Marin Gümrük İskelesi’nde sağlık kontrolleri yapılmış, yiyecek ve gerekli ihtiyaçları giderilmiş ve Emniyet birimlerine teslim edilmiştir.”.

Açıklamanın devamında ise ; “

Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığının kamu düzeninin sağlanması, göçmen kaçakçılığının önlenmesi ve insanların mağduriyetinden kazanç sağlayan göçmen tacirlerinin yakalanmasına yönelik çalışmaları azim ve kararlılıkla devam etmektedir” denildi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü