20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 15 Eylül 2017 16:59

KAYMAKAM MEHMET TÜRKÖZ GÖREVE BAŞLADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KAYMAKAM MEHMET TÜRKÖZ GÖREVE BAŞLADI

20 Ağustos 2017 tarihli ve 30160 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İçişleri Bakanlığı "Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi" ile Didim Kaymakamlığı’na atanan Mehmet Türköz, dün (15 Eylül 2017) göreve başladı.

Türköz’ü kaymakamlıkta İlçe Jandarma Komutanı Gürhan Kabakçı ve Emniyet Müdürü Serkan Demircioğlu başta olmak üzere  Didim’deki resmi kurum müdürleri ve temsilcileri karşıladı.

Kaymakam Demiröz tüm müdürlülerle ve kaymakamlık personeliyle tokalaşarak geçtiği makamında kendisinin 7. Görev yeri olan Didim2i daha önce babasının görevi nedeniyle geldiğini, bu sene de tatil için gelince gezme fırsatı bulduğunu söyledi ve o günden bu güne  gelişmişlik göze çarpıyor ancak bunu birlikte çalışırken göreceğiz” dedi.

Didim’in ikinci kademe kaymakamlık makamı olmasından dolayış standart görev süresinin 5 yıl olduğunu ve bu süreyi burada hizmetle geçirmek istediğini söyledi ve bu hizmet süresince kurum amirleri ve basının da desteğini beklediğini belirtti, birlikte uyum içinde çalışacağız” dedi.

Kaymakam Mehmet Türköz bulunduğu makamın hizmet makamı olduğunu dolayısıyla bu makamlarda Türkiye’nin 4 bir yanını görme ve dostluklar edinme fırsatları verdiği için kazançlı olduğunu onun dışında kuruduğu dostlukların görev bitimden sonra da devam etmesinin manevi haz verici olduğunu belirtti.

Eşi’nin hakim olduğunu da belirten Türköz, şimdilik geçici görevle geldik inşallah adli atamalar döneminde Didim’e asil olarak atanır” dedi.

Kendisi ve öz geçmişi ile ilgili olarak hereksin bilgi sahibi olduğunu zannetmesine rağmen yine de özgeçmişi ile ilgili şu bilgileri paylaştı.

14 Eylül 1971 tarihinde Denizli’nin Çal ilçesinde doğdum. İlkokul ve Ortaokulu Bekilli ilçesinde, Lise öğrenimini İzmir'de tamamladım. 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Adalet Yüksek Okulundan, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldum. Devlet Memurluğuna Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü’nde Bütçe Uzman Yardımcısı olarak başladım. Daha sonra Sosyal Sigortalar Kurumu Sigorta Teftiş Kurulu’nda Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştım.

Kaymakamlığa 1998 yılında sınavını kazanarak Denizli’de Kaymakam adayı olarak başladım. Uşak’nın Karahallı, Kütahya’nın Dumlupınar ve Konya’nın Güneysınır ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundum. İngiltere'nin Nothingham Üniversitesinde İngilizce Dil Eğitimi alıp Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamladım.

Giresun’un Güce Kaymakamlığı, Bitlis’in Hizan Kaymakamlığı, Bitlis Vali Yardımcılığı, Balıkesir’in Kepsut Kaymakamlığı, Kastamonu’nun Tosya Kaymakamlığı ve Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu Kaymakamlığı görevlerinde bulundum. Evliyim  ve bir çocuk babasıyım.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü