19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 16 Eylül 2017 15:21

Esnaf Odası Başkanı Pektaşoğlu Ahilik Haftası Kutladı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Esnaf Odası Başkanı Pektaşoğlu Ahilik Haftası Kutladı

 

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu Ahilik haftası dolayısıyla  yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Ahilik kültürünün yaşatılması gereken bir kültür olduğundan bahsettiği  açıklamada binlerce yıl önce temelin atılan Ahilik kültürünün esnaflığın değerlerini koruduğunu söyledi.

 

Ahilik haftası dolayısıyla yazılı açıklama yapan Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu Temelleri Ahi Evran-ı Veli tarafından atılan Ahilik kültürünün yıllardır esnaflara ve zanaatkara yol gösterdiğini söyledi. Pekaşoğlu yıllar önce temeli atılan bu kültürün medeniyetin gelişmesine ticaret, kültür ve ekonominin ilerlemesine katkı sunduğunu belirterek “Ahilik kültürü, esnaflar ile halk arasında dürüstlük, cömertlik ve yardımseverlik ilkelerinin bir arada yaşatılmasını katkı sağlamaktadır. Ekonominin yanı sıra toplumsal dayanışmayı ve yardımlaşmayı da esas olan bu kültür, kalkınmanın da temelini oluşturmaktadır. Bizlerde görev yaptığımız süre içerisinde bu kültürü ilçemizde yaymaya gayret ettik.  Ticari yaşamda, üretim ve hizmet alanında bu kültürünün faydasını anlatmaya çalıştık. Bu duygu ve düşüncelerle başta Didim esnafımız ve sanatkarımız olmak üzere, tüm halkımızın Ahilik haftasını kutlar, sağlıklı ve bol kazançlı günler dilerim.”ifadelerini kullandı.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü