19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 18 Eylül 2017 15:46

Didim Be­le­di­ye­si Yaz okul­la­rı eği­tim öğ­re­tim yı­lı­nın baş­la­ma­sı ile sona erdi.

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Be­le­di­ye­si Yaz okul­la­rı eği­tim öğ­re­tim yı­lı­nın baş­la­ma­sı ile sona erdi.

Didim Belediyesi Yz okulları eğitim öğretim yılının başlaması ile sona erdi. Mayıs ayında okulların kapanması ile başlayan kayıt süresi ve ve ardından Haziranayı içierdinde başlayan yaz okullarından Bağlam atölyesi öğrencileri eğitimenleri Vedat Demirhan önederiliğinde Tavşanburnu Orman :Kampında yaptıkları piknikle kursu tamamladılar.

Didim’deki okullardan kayıt yaptıran öğrenciler hem tatillerini yaparken bir taraftan da müzik eğitimi aldılar.

Öğrendikleri türküleri birlikte ve solo olarak seslendiren öğrenciler yeni eğitim öğretim yılına gelişmiş müzik bilgileri ve bir enstrüman çalarak devam edecekler.

Bağlam Eğitmeni Vedat Demirhan öğrencilerinin bazılar düzenli devam etmese de kayıt yaptıran öğrencileriyle sürdürdüğü kursları Pazar günü itibariyle tamamladığını, çocukların müzik konusunda ilerle kaydettiği belirtti ve “yaz boyunca aldıkları eğitimler  okul hayatlarında başarı ile taçlanacaktır. Aileler ve öğretmenler görecekler ki  yaz kurslarına katılıp disiplinli bir şekilde tamamlayan öğrenciler hem gurup çalışmalarında başarılı olacaklar, hem de sosyal ilişki ve arkadaşlık kurmada daha rahat olacaklar, müziğin dünyanın ortak dili olması sebebiyle ve matematiksel bazı tekniklerde kullandığımız için hem fen derslerinde hem de sosyal konulu derslerde başarıların artacağına eminim” dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü