19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 18 Eylül 2017 15:52

DENİZ YILDIZLAR EĞİTİME BAŞLADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DENİZ YILDIZLAR EĞİTİME BAŞLADI

Didim Belediye’sinin Deniz Yıldızları Kreş ve Gündüz bakım evi dün yapılan törenle eğitime başladı.

Belediyenin 36 ile 72 aylık çocuklara gündüz bakımı ve kreş hizmeti verecek okul,  Belediye Başkanı Deniz Atabay ve Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven’in katıldığı törenle hizmete başladı.

Bu sene ilk kez hizmet verecek okulun halen 50 kadar öğrencisi var  okulun kapasitesi 80 olarak planlanmasına rağmen henüz sayıya ulaşılamadı.

1 Müdür 6 Öğretmen ve 2 personelle hizmet verecek olan kreş’te mutfak bölümünün kendi ekmeğini kendi yemeğini yapabilecek şekilde düzenlenmiş ve özel bir sınıfta 70-72 aylık çocuklar için tek sınıf halinde kolej müfredatında bir de sınıfı oluşturulmuş.

Okulun açılışında ilk konuşmayı okul müdürü Selma Yanık yaptı, Yanık ,  1922’de Atatürk’ün eğitim ve öğretimin bir ülkenin aydınlık geleceğinin temellerini atacak kurumlar olması dolayısıyla verdiği önemden bahsetti ve bu kurumun oluşturulmasında irade gösteren Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’a ve Belediye personeline teşekkür etti.

Yanık; Kreşimizde ailesine, milletine bağlı sağlıklı bireyler yetiştireceğiz ve bu jenerasyonun takipçisi olacağız, Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederim” dedi.

Kendilerine emanet edilen çocukları güvenliği ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmeyi amaçladıklarını belirtti ve çocuklara da “sizinle pastalar yapacağız, oyunlar oynayacağız yemekler yiyip ders çalışacağız ve daha sonra yine annenizin yanına döneceksiniz sizleri seviyorum” diyen Selma Yanık sözlerini “buradaki çocukların barışçı ve hümanist bir eğitim amaçlıyoruz, biz tercih ettiğiniz için teşekkür ederim” dedi.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’da konuşmasında  bu kuruma çok önem verdiğini ve belediye başkanlığı döneminde yaptığı açılışlar içinde kendisini en heyecanlandıran açılışın bu okul olduğunu belirtti ve velilere kendilerini tercih ettikleri için teşekkür etti.

Didim’de eğitim gösteren başka kreş ve bakım evlerini gezerek kendilerinden örnek aldıklarını ve oluşturulan bu okulla da örnek alınacak bir okul ve bina inşaa etiklerini söyledi. Bende zaman zaman buraya gelip burada zaman geçirmekten zevk duyacağıma eminin diyen Başkan Atabay amaçlarının Mustafa Kemal Atatürk’ün kuruluş felsefesine uyan, ülkesini, milletini seven laik bireyler yetiştirilmesine gayret göstereceklerini belirtti.

Çocuklarıyla birlikte açılışa ve kreşin başlamasının ilk gününe katılan velilere de, kurumun personeline güvendiğini belirtti ve “çocuklarınızı bize güvenle emanet ettiğiniz için teşekkür ederim, burada ruh ve beden sağlığı yerinde bireyler yetiştirileceğine eminim” dedi ve “burada deniz yıldızlarını büyüteceğiz ve denize bırakacağız” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven’de bu açılışta bulunmaktan çok zevk aldığını belirtti ve bu kurumu  oluşturan herkese teşekkür ederim dedi.

 

Geleceğimi emanet edeceğimiz miniklerin karakterlerinin oluşacağı ve kişiliklerinin oturacağı yaş dönemlerinde  doğr eğitimlerin böylesine çağdaş standartlarda oluşturulmuş okullarda aktarılabileceğini ve böylesi çağdaş kurumlarda Atatürk’ün işaret ettiği Muassır Medeniyetler seviyesini ulaşılacağını” söyledi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü