19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 19 Eylül 2017 15:30

150 GİRİŞİMCİ SERTİFİKALARINI ALDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

150 GİRİŞİMCİ SERTİFİKALARINI ALDI

Didim Ticaret Odasının 2017 yılı içinde KOSGEB ve İŞKUR işbirliği ile gerçekleştirdiği  Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerinde başarılı olan 150 kursiyer belgelerini aldı.

6 sınıfta düzenlenen  kursiyerler için Didim Ticaret Odası Kültür Merkezinde yapılan sertifika törenine; Didim Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar  Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, İŞKUR Söke Hizmet Merkezi Müdürü Adnan Gönençer, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Lütfü Karaaslan, Meclis Üyesi Deniz Demir ve kursiyerler ile aileleri katıldı.

Sertifika töreninde  konuşma yapan Didim Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım; kursiyerleri tebrik ederek tavsiyelerde bulundu. Kursiyerler “Doğru alanda doğru yerde ve doğru zamanda yatırım yapın” diyen  Yıldırım,  alanında ilk olmanın önemli olduğunu belirterek herkesle aynı işi yapmaktansa farklı olan iş kollarına yönelmeleri gerektiğini vurguladı.

Ticaret odasının 2013 yılında bu eğitimleri vermeye başladığını belirten Yıldırım, Esnaf Odası ile yapılan ilk dört sınıfla beraber bu güne kadar toplam 25 sınıfta 633 kişinin bu eğitimleri alarak sertifika almaya hak kazandığını hatırlattı.   Kursiyerlerin çok önemli bilgiler aldığını da belirten Yıldırım başta ilçemiz olmak üzere civar il ve ilçelerden de gelen katılımcıların işyeri açarak ülke ve ilçe ekonomisine katkıda bulunduklarını belirtti. Girişimciliğin özendirilmesinin son derece önemli olduğunu belirten Yıldırım, bugün burada sertifika alan 150 kursiyerimizin iş yeri açarak kendileri ile beraber birer kişi çalıştırmaları durumunda 300 kişiye istihdam olanağının sağlanacağını belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından başarılı kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı ve katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü