24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 19 Eylül 2017 15:32

ALTINKUM’DA SOKAKTA SATRANÇ OYNANDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ALTINKUM’DA SOKAKTA SATRANÇ OYNANDI

Türkiye Satranç Federasyonunun tüm tÜrkiye’de aynı anda düzenlediği sokakta Satranç etkinli Didim’de Didim Belediye Başkanlığı ve Satranç Federasyonu Didim temsilciliğinin ortak çalışmasıyla Didim Apollon Tapınağı, D-Marin, Aytepe Barış Parkı ve Altın Kum Barış Kafe önünde yapıldı.

Hafta sonu Yalı Caddesi üzerinde kurulan satranç masalarında gün boyunca tatilciler ve Didimliler satranç oynadı ve bazı meraklılara satrancın genel kuralları ve satrancın  özellikle çocuklarda dikkat toplama ve zeka gelişimi konusundaki faydaları anlatıldı.

Didim Eylül Sanat Evinin katkılarıyla renklenen sokakta Satranç etkinliğinde öğrencileri le birlikte katıldı ve etkinliği canlı performanslarla renklendirdi. Atölyede satranç eğitimi alan çocuklar ile Dans kurslarına katılan öğrencilerin yaptıkları dans gösterilerini Yalı caddesi üzerinde  tatilciler ve Didimlilerde eşlik etti.

Hafta sonu iki gün devam eden etkinliklerde Sanat Atölyesinde kurs öğrencilerinin yaptığı resimler de sergilendi ve satranç temalı vücut boyama yapıldı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü