21 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 21 Eylül 2017 16:07

RUSÇA VE ÇİNÇE DİL KURSU AÇILIYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

RUSÇA VE ÇİNÇE DİL KURSU AÇILIYOR

Didim Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Rusça ve Çin’ce dil kursu açılıyor. Bu kursla beraber Düzgün konuşma ve Diksiyon kursu ve Tiyatro kursuda yeniden başlayacak.

Halk Eğitim Merkez müdürlüğünden yapılan duyurularda kurslar için kayıtların başladığı ve her yaş gurubundan Didimlilerin bu kurslara kayıt yaptırabileceği ve kursların öğrenci sayısına göre açılacağı da bildirildi.

Çince kursuna özellikle ticaret erbabı Didimlilerin Çin’le başlayan ticari alışverişte günlük dili kullanabilecek seviyede öğretileceği ve bu kursa esnafların daha çok ilgi göstermesi beklenirken, Rusça kursuna turizm çalışanlarının ilgi göstermesi bekleniyor.

Önümüzdeki yıl Rusya ile başlayan yeniden turizm faaliyetleri içerisinde çok sayıda Rus turistin ülkemize ve Didim’e gelmesi umuluyor. Diksiyon ve Tiyatro kursu  geçen senede yapılmış, hem her kesimden Didimli bu kurslara ilgi göstermişti.

 

Yine geçen senede yapılan tiyatro eğitimleri sonunda Halk Eğitim kursiyerleri hazırladıkları oyunla sahneye çıkmışlar ve takdir edilmişlerdi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü