21 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 22 Eylül 2017 15:54

AHİLİK HAFTASINDA İŞİNE ÖZEN GÖSTEREN 3 ESNAFA TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AHİLİK HAFTASINDA İŞİNE ÖZEN GÖSTEREN 3 ESNAFA TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Didim Esnaf Odası Ahilik Haftası dolayısıyla Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ı ziyaret etti ve Trük Bayrağı armağan etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Pektaşoğlu, Yönetim kurulu üyeleri Metin Destici, Erkan Kaya başkan Atabay’a gerçekleştirdikleri ziyarette Türk Bayrağı armağan ettiler, başkan Atabay bayrağı öperek teslim aldı ve kendini heyecanlandıran bu armağan için teşekkür etti. Ahilik kurumunun mesleklerin gelişmesinde ve saygı duyulmasında büyük rol oynadığını söyleyen Atabay Didim’de esnafların Geçmişteki Ahilik geleneğine uygun davrananlara teşekkür etti ve Dİidim2in marka olmasında esnaf davranışlarının çok önemli olduğunu söyledi.

Esnaf Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu’da kendilerine üye esnafın titizlikle çalıştığına inandığını belirtti ve odaya zaman zaman gelen şikayetleri de anında çözerek memnuniyet sağlandığını, esnaf arasındaki rekabetin kaliteyi yükseltmek amaçlı olduğunu onun dışında münferit bir iki olayın Didim esnafına mal edilmediğini belirtti.

Pektaşoğlu ziyaret sırasında başkan Atabay’dan odanın 1988 yılında kuruluşunda kurucu başkanlık görevini üstlenerek Didim Esnafının Söke’deki odaya bağlı olmaktan kuran isim olarak bilinen Mehmet Ali Karaca’nın adının bir parka verilmesi için dilekçe verdiklerini bu konuda meclisin karar vereceği bir parka adının verilmesi durumunda oda olarak maddi ve manevi destek vereceklerini belirtti. Başkan Atabay’da bu dileği memnuniyetle karşıladığını ve bu konuda yeni yapılan bir parka veya mevcut parkların birine bu ismin verilmesi için çalışma yapacağını belirterek bu vefa örneği olan bu düşünceden dolayı Pektaşoğlu’na teşekkür etti.

Esnaf Odası yönetim kurulu olarak daha sonra Didim’de mesleklerini yaparken hem mesleğine hem de işyerine özen gösteren ve müşteri memnuniyetine önem veren üç esnafa teşekkür belgesi verdi.

Geçtiğimiz yıl yeni yerine taşınarak hizmet vermeye başlayan Arı Lastik firmasının sahibi Erkan Yavaş’a temiz ve hijyenik işyeri ile müşteri memnuniyetini sağlayan Berber Uğur Erüklü’ye ve Dedesi Mustafa Bozdağ’dan aldığı mesleğini devam ettiren ve hijyene önem göstererek her müşterisi için özel havlu yaptıran ve devamlı müşterilerine özel havlularını kullanarak işine gösterdiği önemden dolayı Berber Özalp Bozdağ’a teşekkür belgesi verdiler.

 

Gazetemiz açıklama yapan Pektaşoğlu esnafa ziyaretleri ile Ahilik haftasının önemini bir kez daha göstermeye çalıştıkları belirterek aynı işi,  aynı mesleği yapan bir çok  Didimlinin arkadaş olduklarını gördüklerini ve bu davranışın geleneksel Ahilik anlayışının benzerinin günümüzde halen yaşatılıyor olmasından memnun olduğunu belirterek tüm Didimli esnaflarının Ahilik haftasını kutlayarak sağlıklı ve  bol kazançlı günler diledi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü