20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 22 Eylül 2017 15:54

DİDİM’İN LOKOMOTİF 3 KURUMU KAYMAKAMI ZİYARET ETTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“Didim Yaşanılacak Ve Yaşlanılacak Şehir!..”

DİDİM’İN  LOKOMOTİF 3 KURUMU KAYMAKAMI ZİYARET ETTİ

Didim Kaymakamı Mehmet Türköz görev başladıktan sonra Didim’deki kurum ve kuruluş temsilcileri ve Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcilerini kabul ederek tanışıyor.

Kaymakamlık koridoru da bazı kurumlar ve kişiler tarafından gönderilen çiçeklerden makamda yer kalmayınca kaymakamlık koridoru  çiçek bahçesine döndü

Kaymakam Türköz’e dün 3 kurum ziyarette bulundu, İlk başta Didim ziraat Odası Yönetim kurulu üyeleri, Ardından Didim Turizm Derneği yöneticileri ve Didim Belediyespor yönetim kurulu ziyaretlerde bulundular.

Didim Ziraat Odası Başkan Bahattin Gökdemir ve yönetim kurulu üyeleri yaptıkları ziyarette Didim’in tarımsal potansiyeli, ve Ziraat Odasının yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Didim’de Pamuk, Zeytin ve son yıllarda popüler olamaya başlayan çilek tarımının çiftçiler için lokomotif görevi gördüğü  belirtildi ve diğer bağ - bahçe işlerinin Didim’in ihtiyacına yetebilecek miktarda ürün yetiştirebildiği anlatıldı.

2002 yılında kurulan Ziraat Odasının 19 delegeliği bulunduğu ve odanın çiftçi kayıt sitemi ile 2000 üzerinde kayıtlı 1500 kadarda aktif çiftçi bulunduğu belirtildi.

Kaymakam Türköz Didim’deki 1000 yıllık ağaçlardan hasat edilen özel şişelenen zeytinyağından da hediye edilen ziyarette kaymakamlıktan zaman zaman yaşanan sorunlar konusunda destek istendi.

Kaymakam Türköz, Didim’in turizmle birlikte tarımının da gelişmesinin önemli olduğunu belirtti ve ş kendisinin edindiği izlenime göre “Didim’in Yaşanılacak ve Yaşlanılacak bir Şehir” olduğunu belirterek önümüzdeki ayın sonunda yaşlı ağaçlardan yapılacak hasada katılma sözü de ver.

Didim Turizm Derneği yönetim kurulu da Başkan Tayyar Cengiz başkanlığında Kaymakam Türközü ziyaret ederek turizm sektörünün bu yıl yaşadığı sorunlar anlatıldı ve önümüzdeki yılla ilgili olarak planlamalar başlandığı, DİTUR olarak önümüzdeki yıl tatil tercihi yapacak olan  Avrupalı ve İngiliz turistin tekrar Didim’i hatırlamaları için Kasım ayında başlayacak olan  Turizm furalarına Didim olarak katılma konusunda kaymakamlığında mutlaka içinde olacağı planlamalar yapılmasını istediler ve kurumlar olarak yıldızlı oteller ve tur firmaları ağırlıklı olarak oluşan dernek üyelerinin kaymakamlığın yapacağı çalışmalarda kendisine yardımcı olacaklarını belirttiler.

Kaymakam Mehmet Türköz, Didim’e bir kaç sefer geldiğini gelişmesinin çok hızlı olduğunu gözlemlediğini ancak Turizm sektörünün desteklenerek mutlaka geliştirilmesi ve kaliteli hale getirilmesi konusundaki çalışmalara destek vereceğini sözünü verdi ve Didim’i tanımlarken de yine “Didim’in Yaşanılacak ve Yaşlanılacak bir Şehir” dedi.

Didim Belediyespor Yöneticileri başkan Cezmi Arslan başkanlığında kaymakama yaptıkları ziyarette Kaymakam Türköz’ün adının yazılı olduğu 09 numaralı formayı hediye ettiler ve  kendisinin doğal olarak Didim Belediyespor taraftarı olduğunu belirterek takımın maçlarına davet ettiler.

Bu sene Aydın Süper amatör ligde mücadele verecek olan Didim Belediyespor’un başarısının şehrin kalitesi gelişmesiyle eşit olduğun belirttiler ve Didim Belediyesi ve esnaflarının desteğiyle bu sene ligde başarılı bir sezon geçirecekleri söylediler.

Kaymakam Türköz, bu sabah ziyarette bulunan ilk 2 kurumla birlikte  Didim’in Tarımla büyüyen, Turizmle zenginleşen ve  Sporla atağa geçen bir kent olması gerekir bu konuda kaymakamlık olarak olanaklar ve fırsatları gözden geçirerek kurumları koordineli olarak çalışmasına gayret edeceğim” dedi.

Didim Belediyespor yöneticilerin Türköze Didim’i beğenip beğenmediği sorusuna Türköz “Didim’in Yaşanılacak ve Yaşlanılacak bir Şehir” diyerek cevap verdi ve bundan sonra bu sözü Didim’i anlatırken slogan olarak kullanacağını belirtti.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü