19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 25 Eylül 2017 19:59

Orman Kampının Maskotu Karga Maviş Oldu

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Orman Kampının Maskotu Karga Maviş Oldu

Geçtiğimiz bahar aylarında yavru iken Tavşan Burnu Orman Kampı içerisindeki DİBEL’e ait tesise  daha tüyleri bile oluşmamışken düşen karga,  burada çalışanlar ve piknikçiler tarafında beslenerek büyütüldükten sonra kampın maskotu haline gelmiş. Kargaya Orman Kampı piknikçiler tüylerindeki mavilik nedeniyle MAVİŞ adını takmışlar.

Zaman zaman piknikçilerin masalarına konup burada beslenen Karga Maviş daha çok DİBEL tesislerindeki müşterilerin masalarına gelerek sofralarına ortak oluyor.

Maviş’in insanlara bu kadar yakın olduğunu gösteren bir çok davranışı var. Bazen masadan kaçırdığı bir objeyi ertesi gün geri getirmesi ve masalara konan peçeteliklere peçeteleri çıkararak götürmesi en tipik davranışlarından birisi olarak anlatılıyor. Bir çok karga ile birlikte uçsad a yakınlara konan karga sürüsü içinden sadece Maviş tesis içinde rahatça dolaşabiliyor.

Maviş’in yaz aylarında insanlara gösterdiği bu yakınlığı piknikçilerin ve çalışanların kalmaması üzerine nasıl besleneceği konusunda doğadan beslenmeyi öğrenmesi umuluyor.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü