20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 28 Eylül 2017 18:00

EMEKLİLERDEN ÜÇ ZİYARET

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

EMEKLİLERDEN ÜÇ ZİYARET

Geçtiğimiz hafta genel kurul yapan Tüm Emekli Sen Didim şube yöneticileri Belediye Başkanı Deniz Atabay’ı, Didim Kaymakamı Mehmet Türköz’ü ve CHP İlçe Başkanı Gökmen Karataş’ı ziyaret etti.

Tüm Emekli Sen Didim Şube Başkanlığına Asaf Pınarbaşı ile yönetim kurulu üyeleri Serpil Çimen, Sümbül Yılmaz,  Mefaret Karadayı, Nagi Meriç, Yücel Erdoğan ve Erdem Özden’in katıldığı ziyarette, Belediye Başkanı Deniz Atabay’a sendika hakkında bilgiler verdi ve Didim’de emekliler için belediye olanakları ile yapılabilecek çalışmalar hakkında işbirliği halinde olmak istediklerini ve emeklilerin sosyal yaşamlarını güzelleştirecek çalışmalarla ilgili projelerinin olduğunu söyleyerek bu projelerin oluşturulduktan sonra kendileriyle paylaşacaklarını söylediler.

Başkan Atabay’da emeklilerin bazı projelerde motor güç olabileceğini bazı çalışmalarda tecrübelerinden yararlanılabileceğini belirtti ve emeklilerin sayısının çok olduğu ilçede emeklileri unutmadıklarını kendi projelerinde de birlikte olunabileceğini söyledi.

Tüm Emekli Sen  yöneticiler daha sonra Didim Kaymakamı Mehmet Türköz ile görüştüler, burada da hem kendilerinin hem de kaymakam Türköz’ün yeni göreve gelmesinden dolayı tanışma ziyareti sayılmasını istediler ve önümüzdeki günlerde hem daha fazla üyeyi temsilen hem de projelerle tekrar gelmek istediklerini belirttiler. Şube Başkanı Asaf Pınarbaşı, kendilerinin geçmişte sendikacılık deneyimleri yanı sıra mesleki olarak ta verimli olmak istediklerini, sendikanın tüm üyelerinin emekli oldukları mesleklerle ilgili olarak Kaymakamlıkça yapılacak çalışmalarda katkı koyabilecekleri söyledi.

Kaymakam Türköz Didim’deki ilk izleniminin emekli yoğun bir kent olduğunu belirterek burada her iş kolundan emeklilerin yetenekleri ve birikimlerinden yararlanılabileceği belirtti ve bu konuda sendikanın önemli görevler yapabileceğini söyledi.

Kendisinin mesleki deneyimlerini ve görev yaptığı yerlerde zaman zaman bu tür çalışmalara rastladığını ve beğendiğini Didim’de de bu tecrübelerin paylaşılmasını istedi.

Emekli Sen yönetimi son olarak CHP ilçe başkanlığını ziyaret ederek önümüzdeki günlerde yapılacak delege seçimlerinin tabanın iradesinin yönetime yansıması anlamında önemli olduğunu belirttiler ve Didim’de Emeklileri temsil eden bir sendika olmak için yapacakları çalışmalarda emeklilerin sesi olacaklarını söylediler ve çok sayıda üye yaparak emeklilerin örgütlü halde daha iyi kaliteli koşulları ve daha etkin sosyal ortamlarının oluşturulacağını belirttiler. Sendika Başkanı Asaf Pınarbaşı Sendikaya bizzat emeklilerin üye olabileceği gibi emeklilerin dul ve yetimlerinin de üye olarak kabul edildiğini” söyledi.

CHP İlçe Başkanı Karataş’da yeni oluşan yönetimi tebrik ederek başarılar diledi ve siyaset tecrübesi olan emeklilerin bu tecrübelerini yeni gençlerin  kazanılmasında faydalı olacağını bu tecrübelerini gençlere aktarılması için toplumun her kesinimin bir şekilde  mutlaka örgütlü olunması gerektiğini her vatandaşın mutlaka sivil toplum kuruluşlarında etkin olarak yer almalarını önemsediklerini belirtti.

 

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü