21 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 28 Eylül 2017 18:00

DİTUR’DAN DÜNYA TURİZM GÜNÜ MESAJI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİTUR’DAN DÜNYA TURİZM GÜNÜ MESAJI

Didim Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı  Tayyar Cengiz Dünya Turizm Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kültürlerarası ilişki ve uluslararası işbirliğini temin etmek, toplumsal değişim adına Turizm önemli araçlardan biridir.

Seyahatlerle birlikte dünya kültürleri bir araya gelebilmekte, gerek bilgi gerek kültür alışverişi sağlanmakta ve en önemlisi ülke ekonomisine de ciddi kaynak yaratılma konusunda turizmin önemi bir kere daha ortaya çıkmaktadır. Yine her yıl seyahat eden bir milyardan fazla insan, daha önce hiç karşılaşmamış olduğu hayatlar ve kültürlerle tanışma fırsatı bulmakta, Güçlü ve çok geniş bir iletişim ortamı oluşturmaktadır.

Turizmin pozitif bir enerjisi vardır ve bu enerji bu iş ile iştigal eden mekanlara, eşyalara, işletmelere mutlaka yansır.

Turizmde ilk izlenim çok önemlidir. İlk bir kaç dakika, sonrasında bu enerjiyi hissetmeye başlarsınız.

O halde gerek Ülkemizde gerekse bütün Dünyada turizm bilincinin geliştirilmesi, bu alanda elde edilen tecrübelerin paylaşılabilmesi, tüm dünyanın ortak paydada buluşarak barış içinde yaşanabileceği gelenek ve görenek birikiminin sağlanabilmesi, turizm bilincinin ve dünya mirasının korunarak gelecek kuşaklara aktarılabilmesi amacıyla,

Turizmin renk, din, dil ve ırk ayrımı yapmaksızın, insanları birleştiren bir olgu olduğunun daima hatırlanması dileklerimle , DÜNYA TURİZM GÜNÜ KUTLU OLSUN.........

Didim Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı  TAYYAR CENGİZ DÜNYA TURİZM GÜNÜ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü