19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 29 Eylül 2017 13:44

EGELİLER KILIÇDAROĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

EGELİLER  KILIÇDAROĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Ankara’daki Aydınlıları bir aaya getiren ve bürokrasi ve ekonomi içinde güçlü isimlerini de bünyesinde barındıran Aydınlılar Derneği’ninde içinde bulunduğu EGEM Platformunun faaliyetlerini anlatmak amacıyla diğer Siyasi Parti Genel Başkanlarına ziyaret için talepte bulunduklarını, en kısa zamanda siyasi parti liderlerine ve temsilcilerine ziyaretlerinin devam edecekler.

 

Ege Bölgesini oluşturan illerin Ankara’da faaliyet gösteren vakıf ve derneklerin bir araya gelmesiyle 2005 yılında kurulan EGEM Platformu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

 

CHP Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşmede dernek başkanlarına CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır eşlik ederken, görüşmeye EGEM Platformu Dönem Başkanı ve Afyon ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Ali Özerkan, Platform Dönem Başkan Yardımcısı ve İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Aksu, Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Halil Apaydın, Kütahya ilinden Yetişenler Derneği Başkanı Nuri Uygun, Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Gezinti, Denizliler Derneği Başkan Vekili Hamit Oğuz ile Uşaklılar Derneği Başkan Vekili Ayşe Cöner katıldı.

 

Görüşmede Kılıçdaroğlu'na EGEM Platformu faaliyetleri ile derneklerin illeri hakkındaki görüşleri ifade edildi. Sayın Kılıçdaroğlu'da Ege Bölgesinin Ankara'da bir arada sivil toplum örgütleri tarafından temsil edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Ege'nin kültürünün ve çağdaşlığının aydınlık Türkiye mücadelesinde çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.

 

EGEM Platformu Dönem Başkanı Mehmet Ali Özerkan ziyaret sonrası yaptığı açıklamada ziyaretin amacının Ankara’da faaliyet gösteren EGEM Platformunu faaliyetlerini anlatmak olduğunu, Sayın Genel Başkanı 18-22 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan Ege İlleri 10. Tanıtım Günleri ve Etkinliklerine davet etmek olduğunu söyledi. Sayın Özerkan açıklamasının devamında EGEM Platformunun faaliyetlerini anlatmak amacıyla diğer Siyasi Parti Genel Başkanlarına ziyaret için talepte bulunduklarını, en kısa zamanda “siyasi parti liderlerine ve temsilcilerine ziyaretlerinin devam edeceğini” aktardı.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü