22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazar, 01 Ekim 2017 10:53

HAYVANSEVERLER BUGÜN KERMES DÜZENLİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

HAYVANSEVERLER BUGÜN KERMES DÜZENLİYOR

Didimli hayvanseverler geçtiğimiz ay resmi başvurusunu yaparak dernek haline gelmiş ve gurup olarak yürüttükleri çalışmaları Didim Hayvanları Ve Doğayı Koruma Derneği adı altında sürdürmeye devam ediyorlar.

Önümüzdeki Çarşamba gününün Hayvanları koruma günü olarak kutlanacak olmasından dolayı bugün  (2 Ekim 2017) saat 16'da Cumartesi Pazarı karşısındaki Mutlu Kafe'de bir araya gelerek kutlanacak gün ile ilgili görüşmeler ve derneğin son durumu hakkında bilgiler aktaracaklar. Daha çok sokak hayvanına ulaşmak için bu toplantıya Didim'deki tüm hayvanseverleri davet eden dernek yöneticileri halen MİGROS la Hayvanseverler arasındaki protokolle verilen kullanın süresi azalmış ya da bitmiş şarküteri ürünlerini sokak hayvanlarına ulaştırıyorlar ve herkesin bu çalışma da görev almasını bekliyorlar.

Hayvanları Ve Doğayı Koruma Derneği olarak pazar yerlerinde ikinci el eşya satışlarının devam ettiren Dernek Başkanı Birsel Özçelik Didim Belediyesi ve Sokak Hayvanları barınağında kutlanacak olan 4 Ekim Hayvanları koruma günü öncesi dernek olarak bir kermes düzenlediklerini  belirtti ve Didimli hayvan severleri kermese katkı koymaya ve destek olmaya çağırdı.

Başkan Birsel Özçelik konuyla ilgili açıklama yaptı ve ; " 3 - 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü olarak bilinmektedir. Bizde bu nedenle 3 Ekim'de saat 11.00-22.00 arasında Altınkum Yazarlar Festivali Standı'nda bir kermes düzenleyeceğiz, gelirinin yarısı sokak beslemelerine yarısının da barınağa bağışlanacağı kermes için gurup üyelerimizden imkanı olanların kek, börek vb. ürünler yapıp getirmelerini rica ediyoruz" dedi ve  ayrıca tüm eş, dost ve akrabalarınızı da davet ederseniz süper olur. 3 Ekim Salı Günü saat 11.00'de kermes yerinde görüşelim" çağrısı yaptı.

 

Başkan Özçelik Didim Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağındaki 4 Ekim günü yapılacak ve gün boyu sürecek etkinlikte tüm hayvan severlerin buradaki terk edilmiş veya tedavi olan hayvanların yanında olmaya çağırdı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü