18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazar, 01 Ekim 2017 10:54

GÜLEN TARAF YENİHİSAR OLDU

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

GÜLEN TARAF YENİHİSAR OLDU

Aydın 1. amatör kümede  2 guruptaki iki Didim takımının derbi maçı olan Didimspor Yenihisarspor karşılaşması güzel havada ve futbolda özlenen görüntülerle başladı.

Her iki takımda maç öncesi sahada son antrenmanlarını yaparken yöneticiler saha kenarında dostluklarını pekiştirdiler.

Didimspor As Başkanı Deniz Polat ile Yenihisarspor Başkanı Ünal Bulut birbirlerine çiçek verdiler. Maçın hakemleri  Enes Selçuk, Mehmet Çengel, Cem Kılıç'ta son antrenmanlarını sahada yaptılar.

Maç öncesi seyircileri selamlayan takımlar birbirlerine çiçek armağan ettiler. Didim Belediyespor yöneticileri de her iki takma başarılar dileyip çiçek verdiler.

Saat 17'de başlayan maç her iki takımında birbirinin gücünü kontrol etmesiyle başladı ve ilk golü Yenihisarspor 7.dakikada Nihat'ın vuruşuyla kazandı.

Didimsporun ilk maçı olması sebebiyle koordineli ve uyumlu oynayamaması Yenihisar'ın baskısı sahada zaman zaman tartışmalar yaşatsa da futbolda görmek istenmeyen görüntüler yaşanmadı.

Didimsporlu yöneticiler ve Yenihisarsporlu yöneticiler maçı Didim Belediyesporlu yöneticilerle birlikte izledi. Taraftarın fazla ilgi göstermediği gözlenen maçta, taraftarın ertesi gün (Pazar) oynanacak Didim Belediyespor- Torbaspor karşılaşması için program yapmalarından olduğu zannediliyor.

İlk yarının tek golle biteceği tahmin edilirken Yenihisarlı Murat'ın ayağına gelen topu iyi değerlendirmesi sonunda 41 dakikada 2. golde geldi. ilk yarı bu skorla tamamlandı.

İkinci yarında Didimspor'un baskıları sonuç vermeyince Didim Derbisi 2-0'lık skorla sona erdi. Yenihisarspor puan tablosundaki ikincilik koltuğunu bırakmadı.

Stad: Didim Atatürk

Hakemler: Enes Selçuk, Mehmet Çengel, Cem Kılıç

Didimspor: Mustafa, Erdal, Deniz, Rıdvan, Ali, Osman, Nihat,  Ahmet, Turgay, Metin, Murat

Antrenör:Alpaslan Başkaya

Yenihisarspor: Emrah, Ünal, Ahmet, Yemen, Ahmet, Murat, Tayfun, Musa, Ali, Muhammet, Hüseyin

Antrenör; Naim Engin

 

Gol: Dk.7 Nihat - Dk.41 Murat  (Yenihisarspor)

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü