24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 02 Ekim 2017 16:52

DİDİM GÜNDEMİNDE İTİRAF VİDEOSU

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM GÜNDEMİNDE İTİRAF VİDEOSU

Geçtiğimiz yıl Didim Belediyesi ve Didim’deki bazı olayları bir komplo gibi sunan ve işi şova dönüştürerek provokasyon ortamı yaratılan bazı gelişmelerde kullanılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeş Celal Kılıçdaroğlu, ODATV ve MYNET’ haber sitelerinde yayınlanan haberlerde,   bazı itiraflarda bulunarak yapılan şovların kendisine menfaat temin edileceği vaat edilerek yaptırıldığını itiraf etmiş ve sosyal medya da yapılan yayınlarında kendi bilgisi ve kontrolü dışında  gerçekleştiğini itiraf ettiği görülüyor.

Didim’de 11 katlı otel inşaatı ile ilgili olarak belediyenin ruhsat iptalinden sonra kendisine ulaşan müteahhitlerin kendisine ev ve araba vaat ederek Belediye Başkanı ile aralarında aracılık teklif ettiğini kendisinin de buna kanarak bu tür eylemlere giriştiğini bir itiraf videosu yayınlayarak anlattı.

CHP’li belediye meclis üyesi Hasan Yavuz’unda bu konuya dahil olduğunu anlatan C. Kılıçdaroğlu, Didim’e ilk geldiğinde Büyükşehir ve Didim Belediye Meclis üyesi Yavuz’un da bu görüşmelerden bilgisi olduğundan bahsetti.  Kendisinin ilk olarak bu otele yerleştirildiğini bazı görüşmeleri bu otelde yaptığını da söyledi.

Bilindiği gibi Meclis üyesi Hasan Yavuz’un ismi daha önce den de 75. Yıl Sanayi sitesinde ruhsatsız olarak yapılan bir fabrikanın Belediye tarafından yıkılmasını engellemek için aracılık ettiği ve bu yıkılma işlemini engellemek için  fabrika sahibi  Hüseyin Şimşek Hasan Yavuz’a 5 bin TL para verdiğini ileri sürerek “Hasan Yavuz bizden 5 bin TL ücret aldı; bu işi çözeriz” diyerek menfaat temin ettiğini açıklamıştı.

Hasan Yavuz’un 11 katlı inşaatla ilgili olarak  geçmişte yaptığı açıklamalar da konu ile ilgili olarak “Danıştay kararının avukatlar aracılığı ile tebliğ edilmesini Belediye Başkanımız Ahmet Deniz Atabay kabul etmiyor. Belediye Meclisi’nde de söyledi. Mahkeme kararını bekleyeceğim diyor. Bu konuda ne meclis kararı, ne imar kararı var. Başkan kişiselleştiriyor. Karşı tarafla yaşadığı husumet ve sürtüşmeler nedeniyle bunlar yaşanıyor. Bu başkanım tek taraflı tasarrufudur. Aydın İdari Mahkeme’sinden de cuma günü kararın çıktığını duydum. Salı gününe kadar mahkemenin kararı başkanın eline gelecektir. Başkan mecburen uygulayacak bu kararı" diyerek olaya taraf olduğunu bildiren açıklamalar yapmıştı.

C. Kılıçdaroğlu’nun  bazı haber ajanslarında bu videoların tehdit  altında çekildiğini durumun böyle olmadığı  röportajları yayınlandı.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü