23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 03 Ekim 2017 14:49

GÖZÜMÜZDEN KAÇMAYANLAR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

GÖZÜMÜZDEN KAÇMAYANLAR

Didim Belediyespor Tepecik Tuğlaspor maçı unutulmaz dakikalara sahne oldu

Maç öncesi Didim’e yeni atanan Kaymakam Mehmet Türköz’ün ve Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın soyunma odasına giderek futbolculara moral vermesi ve ardından Didim Belediyesporlu oyuncuların “Sayın Kaymakamımız Didimimize Hoş Geldiniz” “Hoş Geldiniz Yeni Kaymakamımız Mehmet Türköz yazılı pankart açması maç öncesi taraftarlar tarafından alkışlandı

Tuğla Kalecisi Eray Maçı Ağırlaştırdı

Maçın başlamasıyla birlikte Tuğlaspor Kalecisi Eray’ın takım kaptanı gibi oyuncuları yönlendirdiği dikkati çekerken, maçı yavaşlatmak için gösterdiği çaba  gözlerden kaçmadı, agresif tutumları ile sahada adeta yürüyen kale arkasından verilen topları almayıp, dakika geçirmek için daha uzaktaki topları adeta yumurta küfesi taşır gibi  yavaş hareketlere atışlar yapan Eray bir de sarı kart gördü, ikinci yarıda golsüz beraberliğe razı olmuş gibi davranması hakeminde dikkatini çekti ve bu davranışını devam ettirirse kart göreceği konusunda uyarıldı.

Didim Belediyespor ataklarının birinde topun dışarı çıkmasına rağmen dakikalarca yerde yatan ve sağlıkçı müdahalesi bekleyen Eray’ın aslında bunu taktik olarak yaptığı da taraftarlar tarafından da tepki ile karşılandı.

Yaşar Var’a Özel Seyirci

Didimli antrenör Yaşar Var için Didim’de ailesinden ve komşularından çok sayıda seyirci Tuğlaspor taraftarı gibi tezahürat yaptı. Hakemin kararlarından memnun olmayan Yaşar Var’ın zaman zaman hakemle tartıştığı da gözlendi.

Centilmen Yaşar Var

Girdiği mücadele sırasında bileği dönen Taylan’ın durumunu fark edince hakemi uyararak  sporcuya ilk müdahalenin yapılmasını sağlayan Yaşar Var bu davranışı ile de  takdir edildi.

Herkes Var Ayhan Yıldız Yok

Sahada yaralanan Didimsporlu Taylan’a saha kenarında bulunan Tuğlasporlu yedek oyuncular ve saha görevlileri yardımcı olurken, DidimBeleidyespor antrenörü Ayhan Yıldız’ın sporcusu ile ilgilenmemesi  yanına dahi gelmemesi dikkatlerden kaçmadı.   Didim Belediyespor taraftarları Ayhan Yıldız’ın bu umursamaz tavrına anlam veremedi.

Didim Belediyespor Başkanı Cezmi Arslan yaralanan Futbolcuya ilk müdahalenin sahada yapılmasının ardından hastanedeki muayenesinde kırık olmadığının tespit edilmesini sevindiğini  belirtti ve Taylan’ın bir müddet sahalardan uzak kalacağı  bilgisini verdi.

Skorbord Neden Çalışmıyor

Didim Atatürk Stadındaki skorbord geçtiğimiz sezonun sonuna doğru arızalı olduğu gerekçesiyle çalışmıyordu. Eski  bir takım yöneticisi skorbordla ilgili bazı malzemelere el koyduğu dolayısıyla çalışmadığı, yeniden çalışması için yüksek miktarda bir bedel istendiği dolayısıyla takım yönetiminin başka çözümler aradığı dedikodusu da taraftarlar arasında dolaşıyor.

Sahada Ambulans Yok

Geçtiğimiz hafta girdiği müdahale sırasında sakatlanan oyuncunun uzun süre saha  kenarında yatmasına sahadaki sağlıkçının acil müdahalesinden sonra hastaneye gitmesi gerek sporcunun acı içinde kıvranması dikkat çekti.

Yalnızca bir çanta ile sağlık müdahalesi yeterli olmayabiliyor.

Amatör küme maçlarında ambulans bulundurulması zorunluluğu öğrenilmesine rağmen Didim’de bu durumun esnetilebileceği ve 2 saatliğine de olsa bir ambulansın saha da bulunması konusunda yetkilerin duyarlı davranması bekleniyor.

Hüseyin Baraner’de Maçı İzledi

Didim Belediyesi tarafından Fahri Hemşerilik beratı verilen  turizmci Hüseyin Baraner’de hafta sonundaki Didim Belediyespor Tuğlaspor maçını protokol tribünlerinden izledi.

Bu sezonun en kalabalık taraftarının izlediği maçta  minik karatecilerin tribünden Didim Belediyespor lehine yaptıkları tezahürat maçın en sempatik görüntülerini oluşturdu. Bu minikleri stadyuma getirerek spor sevgisini  aşılayan çalıştırıcısı takdir topladı.

 

 

 

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü