22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 03 Ekim 2017 14:49

HAYVANSEVERLER İŞ BAŞINDA

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

HAYVANSEVERLER İŞ BAŞINDA

Didim Hayvanları Ve Doğayı Koruma Derneği, Altınkum Yazarlar Festivali Standı'nda düzenlendikleri kermes ile sokak hayvanlarının yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Grup üyelerinin  kek, börek, poğaça vb. yiyecekler  yapıp  satmalarının  yanı sıra; yine çok ucuz fiyatlarda kitap ve ikinci el giysilerde satışa sunuluyor.

Didim Hayvanları Ve Doğayı Koruma Derneği üyeleri sokak hayvanlarını besleyip, tedavi etmekle kalmıyor, küçük dostlarımız olan kediler için birde kedi evleri yapıyorlar. Rötart Kulüp ve Didim Belediyesi işbirliği ile artık 5 ayrı noktada kedi evleri var: Altınkum, Yazarlar parkı, Avcılar çukuru,

PTT karşısı ve Altınekmek karşısında  minik evler mevcut.  Dernek üyeleri kedilerin temizliği ve bakımı ile ilgilenip, mama takviyesinde bulunuyorlar.

Didim halkı ve turistlerinde büyük ilgi gösterdiği kermeste toplanan para, yine sokak hayvanların tedavisi, mamaları ve bakımları için kullanılacak.

Dernek Başkanı Birsel Özçelik ile yaptığımız röportajda, sokak hayvanları için yardımlaşmanın önemini vurguladı: ‘’2 yıldır gönüllü olarak çalışıyoruz ve hayvanlara sağlanan yardımın büyük bölümünü kendi imkanlarımız ile yapıyoruz. Derneğimiz barınak ve bir veterinerle müşterek çalışıyor.  Barınaklarda tahlil ve röntgen gibi imkanlar sağlanamadığı için; özellikle çalıştığımız bir veteriner var, tedavi masraflarının yarısını biz kendi imkanlarımızla karşılıyoruz, kalan yarısını veterinerimiz kendisi karşılıyor. Yine önemli ölçüde destekçilerimiz olarak HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) ve Migros ile yardımlaşma içerisindeyiz.’’ Migros’tan aldığımız şarküteri ürünlerini Didim’in farklı bölgelerinde sokak hayvanlarına götürüyoruz.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü