18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 03 Ekim 2017 16:12

TÜM EMEKLİ SEN’DEN CEMEVİ VE HDP’YE ZİYARET

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

TÜM EMEKLİ SEN’DEN CEMEVİ VE HDP’YE ZİYARET

Geçtiğimiz Günlerde genel kurulunu yaparak şube statüsüne kavuşan Tüm Emekli Sen Didim Şube yöneticileri Cemevi ve HDP’yi ziyaret ederek  sendikalarının kuruluş amacını ve Didim’de başlatılan üye seferberliği ve çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

İlk olarak Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneği’ni ziyaret eden emekliler burada dernek Başkanı Hüseyin İlhan ve Cemevi yöneticilerine sendikanın kuruluş süreci ve Didim’deki çalışmalarını aktardılar ve Muharrem ayı dolayısıyla yaşadıkları Matem’e ortak olduklarını söyleyip aynı duyguları içlerinde hissettiklerini bildirdiler.

Cemevi yöneticileri de tarihler boyu devam eden baskılardan dolayı bir arada olmanın gerekliliğine inandıkları söylediler  ve Sendika yöneticilerini Cumartesi Günü Cemevi bahçesinde ikram edilecek olan Aşure dağıtımına davet ettiler.

Tüm Emekli Sen yöneticileri daha sonra HDP  Didim İlçe örgütünü ziyaret ederek burada ilçe başkanı Emin Özden ve yönetim kurulu üyelerine sendikalaşmalarının gerekliliğini anlatarak demokrasi platformu içinde ortak tutum içerisinde olmak istediklerini ve emeklilerin hak ve taleplerini içerecek eylemliliklerde yan yana olmak istediklerini belirterek destek istediler.

HDP İlçe Başkanı Emin Özden hak arama ve demokratik talepli tüm eylemlere katıldıklarını belirterek destek vereceklerini söyledi ve HDP’nin 21 ekim 2017 günü Aydın Efelerde Eva Emir Belediye düğün Salonunda yapılacak olan 2. Olağan kongreye davet ettiler.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü