20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 04 Ekim 2017 16:18

APOLLON TAPINAĞI PODYUM OLDU

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

APOLLON TAPINAĞI PODYUM OLDU

Miss Dalida markası  2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunu Apollon Tapınağında yaptığı çekimlerle tanıttı.

Apollon Tapınağı turistik ve tarihi değeriyle önemini korurken zaman zaman da farklı güzellikleri de göz önüne çıkartıyor.  Doğal özelliği ve konumu ile boş ışık alan bir mekan olmasının yanı sıra görsel olarak da yapımcıların dikkatini çektiği biliniyor.

Geçtiğimiz yıllarda bazı konserlerin verildiği ve akustik ortamı ile akıllardan çıkmayacak etkinliklerin yapıldığı ören yerinde kalabalıkların ve  yüksek ses düzeyinin yapıya zarar verdiği gerekçesiyle izin verilmemeye başlandı.

Geçtiğimiz ay Miss Dalida Firmasının 2017-2018 koleksiyonu katalog çekimleri Apollon tapınağında yapıldı. Güzel mankenlerin farklı model giysileri ile görüntülendiği bu katalogda tapınağın farklı bölümlerinde çekimler ile bu mekanın görsel güzelliği elbiselerin ve mankenlerin güzelliği ile birleşti. Tapınağı sütunları ve siluetlerinin bolca kullanıldığı çekimler bir video haline getirilerek hem basılı katalogda hem de markanın kendi internet sitesinde yayınlanmaya başlandı.

Tapınağın yakınındaki Medusa House butik otelde kalan mankenler ve çekim ekibi mekanın görsel zenginliğine hayran kaldılar ve yaptıkları çalışmadan ve görüntülerden memnun oldular. Yönetmenliğini Rahman Görede’nin yaptığı   çekimlerden oluşan video  ay başından itibaren missdalida.com adresinde koleksiyon tanıtım videosu olarak tüm dünya tarafından izleniyor ve büyük beğeni alıyor.

Markanın dünya çapında tanınan bir Türk markası olması dolayısıyla bu  çekimlerin Didim’in tanıtımındaki önemi bir kez daha tüm dünya tarafından izlenmesi sağlanıyor.

Mis Dalida  markası kendisini “Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda özgür desenler, mono renk takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.

Mis Dalida’nın yeni koleksiyonundaki uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin kapılarını ayarlıyor. Her zaman sadeliğin ve şıklığın peşinde olan kadınlar için güçlü bir silüet sunan detaylar bu koleksiyonda öne çıkıyor.

Kimi zaman sportif, kimi zaman klasik ama her zaman sofistike parçalardan oluşan Sonbahar-Kış 17’18 koleksiyonu yeni sezonun renkleri olan bordolar, maviler, kırmızılar ve natürel kış tonlarıyla buluşuyor” diye tanımlıyor.

Didim Kültür Mirasını Koruma Derneği Başkanı Mustafa Şentürk,  çekim için aylar öncesinde Didim’e gelen ünlü aktör ve yönetmen Rahman Görede’nin tapınağın ışığını ve siluetini çok beğendiğini ve daha sonra programı hazırlayarak mankenlerle birlikte Didim’e gelerek çekimleri yaptıklarını belirtti.

Didim’de bulunan Milet Ören yeri Apollon Tapınağı ve sahillerimizde bir çok yer hem film platosu olabilme hem de görsel güzellikleri ile bir çok profesyonel dokümanda sanatsal olarak yer alabildiğini bu güzelliklerin daha fazla ulusal ve uluslararası ortamda görülmesiyle Didim’in farkının daha güzel ortaya çıkarılabileceğini belirtti.

Podyum olarak bu tür tarihi eserlerinin kullanılması kendiliğinde bu mekanın ve  yörenin adının duyurulmasına çok katkısı olduğunu da belirten Şentürk, bu tür sanatsal etkinlikler yapan ajansların ve film şirketinin Didim’e davet edilebileceğini böylece Didim’in marka değerinin artabileceğini de belirtti.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü