24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 04 Ekim 2017 16:25

DENİZ YILDIZLARI MECLİSE TEŞEKKÜR ETTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

 

DENİZ YILDIZLARI MECLİSE TEŞEKKÜR ETTİ

Didim Belediyesi Ekim ayı birinci oturumu  dün (4 Ekim 2017) belediye meclis salonunda yapıldı.

Meclis toplantısı öncesi Didim Belediyesi Deniz Yıldızı Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri meclisi ziyaret ederek meclis üyelerine kendilerinin yaptıkları el işinden hediyeler verdiler.

Öğrencilere meyve suyu ve çikolata ikram edildi. Öğrenciler Didim Belediye Meclis üyelerine kendilerine okulu yaptırdıkları için teşekkür ettiler. Çocuklarla meclis üyeleri toplu resim çektirdiler.

Didim Belediye Meclisine çocukların ayrılmasından sonra başladı. Mustafa Kıray, Aydan Aşık Turgut ve Ercan Atasoy’un mazeretli olarak katılmadılar.

EK gündem maddesi talebi olmadığı için toplantı 5 gündemi görüştü.

Gündemin ilk maddesi olan “Belediyenin 2018 Mali Yılında Uygulanacak Ücret Tarife Cetvellerinin görüşülmesi konusu” Plan Bütçe Komisyonuna gönderildi.

Plan Bütçe komisyonuna sevk edilen diğer iki maddede  “Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Mali Yılı Performans Programının görüşülmesi konusu ve  yine  Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Belediyenin  2018 Mali Yılı Bütçesi ile İzleyen İki Yıl 2019 ve 2020 Bütçe Tahmininin  görüşülmesi” maddeleri oldu

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün “Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın talebine ilişkin olarak; Didim Esnaf Sanatkarlar Odası Kurucusu Mehmet Ali Karaca’nın isminin uygun görülen bir parka, tesise, cadde veya sokağa verilmesi” isteği ise İmar Komisyonuna sevk edildi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün  “ Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Yönetmeliği’nin 44. maddesinin değiştirilmesi” ile ilgili gündem maddesi de hukuk Komisyonuna sevk edildi.

 

Gündemin bütün maddeleri oy birliği ile komisyonlara gönderildi.  Toplantının sona ermesinin ardından Meclis Başkanı Deniz Atabay komisyonlara sevk edilen maddelerin değerlendirilmesi için Ekim ayı 2. Oturumunun 9 Kaim 2017 Pazar günü saat 14’de  toplanacağı duyurusuyla oturuma son verildi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü