23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 05 Ekim 2017 14:39

UNUTMAYIN! SEREBRAL PALSİLİLER İÇİN “ZIPLAYACAĞIZ”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

UNUTMAYIN!

SEREBRAL PALSİLİLER İÇİN “ZIPLAYACAĞIZ”

Didim Yöresi Engelliler Derneği’ Serebral Palsililer gününde( 6 Ekim)  Serebral Palsi hakkındaki son gelişmeleri hastalığın seyri ile ilgili olarak Didim’de aileleri ve Didimlileri bilgilendirmek için bir seminer düzenliyor.

Didim Yöresi Engelliler Derneği tarafından düzenlenen semineri özellikle bu hastalığın tedavisi üzerine çalışmalar yapan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı  Prof. Dr. Muharrem İnan verecek.

Hastalığın oluşumu ve tedavi süresi ile ilgili son gelişmeler hakkında bilgiler paylaşılacak olan seminerde son dönem yapılan çalışmalarda Bu tip tedavilerin çok erken araştırma aşamalarında olmalarına rağmen, kök hücrelerle yapılan rejeneratif terapilerin sinir dokusunu yenilemekte ve beyin hasarını tamir etmekte bir tedavi seçeneği olabildiği umudu anlatılacak. Seminere ayrıca Ortopedi, botoks ve ameliyatları ile skolyoz gibi hastalıklar hakkında da  Doç.Dr. Umut Baki Tugay , Dr. Ozan Ali Erdal, Fzt. M.Zafer Pınarer de katılımcılara bilgiler aktaracaklar.

DİYED’den yapılan duyuruda,  6 Ekim Cuma Günü Saat : 15.00 de Didim Ticaret Odası  Nurullah Kocabıyık Kültür Salonunda Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Muharrem İnan’ın katılımıyla “Selebral Palsi’ li Çocuklarda Güncel Ortopedik Yaklaşım ve Bilgilendirme " semineri düzenlenecektir.  Seminerde ayrıca ve  botoks ve ameliyatları ile skolyoz gibi hastalıklar hakkında da  Doç.Dr. Umut Baki Tugay , Dr. Ozan Ali Erdal, Fzt. M.Zafer Pınarer Didimlilerle buluşacak.

 

DİYED Serebra Palsililer gününde tüm Türkiye ile birlikte  zıplama ve tekerleme söyleme etkinliği seminerin bitiminden sonra Didim Ticaret Odasında gerçekleşecek.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü